Telefon: + 48 534 931 812

Email: communications.degd@damen.com

www: https://www.damen.com/en/companies/damen-engineering-gdansk

O firmie:

Firma Damen Engineering Gdańsk Sp. z o.o. istnieje ponad 6 lat . Od stycznia 2018 roku, siedziba zlokalizowana jest w Gdańsku, w nowym budynku „Alchemia”, w którym pracuje obecnie ponad 140 pracowników. Ostatnie dwa lata to bardzo dynamiczny rozwój Damen Engineering Gdansk związany z ekspansja grupy Damen na rynki statków pasażersko samochodowych oraz małych wycieczkowców.

To spółka będąca częścią międzynarodowej grupy stoczniowej Damen, której główna siedziba mieści się w holenderskim mieście Gorinchem i jako specjalistyczne centrum kompetencyjne świadczy usługi na jej potrzeby. Polska firma odpowiada za opracowywanie projektów prototypowych statków budowanych w największych stoczniach Damen.
Damen Shipyards Group prowadzi 36 stoczni nowych budów i stoczni remontowych, przedsiębiorstw powiązanych jak i liczne stocznie partnerskie, które mogą lokalnie budować statki Damen. Firma zatrudnia ponad 12 000 osób na całym świecie. Posiada szeroką gamę produktów, w tym holowniki, łodzie robocze, okręty marynarki wojennej i patrolowe, jednostki szybkobieżne, statki towarowe, pogłębiarki, statki dla przemysłu offshore, promy. W marcu 2019 grupa DAMEN podpisała kontrakt na budowę pierwszego w swojej historii wycieczkowca. Oznacza to oficjalne wejście Damena na rynek rejsów wycieczkowych.

Praca w Damen oznacza pracę w jednej z czołowych międzynarodowych firm przemysłu stoczniowego, która mimo wciąż rosnącej liczby pracowników nie utraciła charakteru spółki rodzinnej, opartej na wartościach i szacunku dla morskiego dziedzictwa.

Słowa kluczowe:

branża morska, biura projektowe, projektanci okrętowi, projektowanie jednostek pływających, projektowanie okrętów, projektowanie statków, projektowanie jachtów, budownictwo statków, projekty, offshore, przemysł stoczniowy, budowa statków, projektowanie specjalistycznych, jednostek pływających, okręty, statki, inżynieria morska.