3. Flotylla Okrętów im. komandora Bolesława Romanowskiego jest kolejną Flotyllą która przystąpiła do szczytnej akcji #GaszynChallenge, została nominowana przez Zespół Szkół w Rzepinie i Sołectwo Wolsko z Gminy Miasteczko Krajeńskie. Wyzwanie zostało przyjęte.

W odpowiedzi na rzucone wyzwanie marynarze 3. Flotylli Okrętów odpowiedzieli „pompując” na lądowisku pokładowym fregaty rakietowej ORP Gen. Kazimierz Pułaski. Na czele marynarzy stanął zastępca dowódcy gdyńskiej Flotylli komandor Wojciech Sowa.

Marynarska akcja dedykowana jest wszystkim dzieciom walczącym z rdzeniowym zanikiem mięśni, a w szczególności wielkiemu wojownikowi Frankowi Kępie ze Szczecina.

Linki do zbiórki pieniędzy na Franka:
www.siepomaga.pl/franekwojownik
www.siepomaga.pl/gaszynchallengefranek

Do udziału w akcji #GaszynChallenge 3. Flotylla Okrętów nominuje:

  • Biuro Hydrograficzne Marynarki Wojennej;
  • 6. Ośrodek Radioelektroniczny;
  • 44. Bazę Lotnictwa Morskiego Siemirowice.

 

#GaszynChallenge jest to ogólnopolska akcja zainicjowana przez strażaka OSP z Gaszyna. Zaczęło się od chorego na rdzeniowy zanik mięśni – SMA, półtorarocznego Wojtusia, którego rodzice rozpoczęli zbiórkę pieniędzy na leczenie chłopca, jeszcze przed wybuchem pandemii koronawirusa. Akcja ma na celu wsparcie, przede wszystkim finansowe, dzieci chorujących na tę bardzo rzadką chorobę, które aby móc walczyć o swoje zdrowie, potrzebują ogromnej kwoty 10 milionów złotych. Lek może zostać podany tylko do 2 roku życia. Początkowo zbiórka pod szyldem #GaszynChallenge prowadzona była na leczenie małego Wojtka, jednak akcja okazała się tak wielkim sukcesem, że teraz pomaga również innym dzieciom chorym na SMA. To, co wydawało się niemożliwe, stało się faktem i po kilkudziesięciu dniach zbiórki udało się zebrać całą potrzebną kwotę na zakup najdroższego leku świata.

W ramach akcji wystarczy zrobić 10 pompek i wpłacić pieniądze na zbiórkę prowadzoną przez platformę SiePomaga.pl. Zasady dotyczące zarówno wysokości wpłat na rzecz chorych dzieci, jak i ilości nominowanych osób, można łamać, ale tylko w górę. Dotąd większość wpłat była wyższa niż kwota minimalna określona w zadaniu.

Zachęcamy jak największą liczbę osób do wspierania finansowego dzieci z rdzeniowym zanikiem mięśni (SMA).

Źródło: 3 Flotylla Okrętów