Do połowy czerwca rosyjskie Ministerstwo Obrony Narodowej  otrzyma pierwszą seryjnie produkowaną fregatę projektu 22350 Admirał Kasatonow. 

Biorąc pod uwagę tempo prób morskich jednostki i  jej uzbrojenia, dostawa okrętu do Ministerstwa Obrony Narodowej, przekazanie i wcielenie do floty  może odbyć się na przełomie maja lub czerwca” – przekazała w komunikacie  Stocznia Severnaya.

Próby fregaty  rozpoczęły się w listopadzie ubiegłego roku na poligonie morskim, obejmowały testy wyposażenia okrętowego oraz uzbrojenia, w tym: torped, pocisków Kalibr i Oniks oraz morskiego system rakietowego  Poliment-Redut.

Stocznia poinformowała, że ​​wkrótce rozpoczną się końcowe próby zdawczo-odbiorcze z udziałem stoczniowców, przedstawicieli marynarki wojennej i Ministerstwa Obrony. Fregata tego typu ma wyporność 4500 ton i może osiągnąć prędkość 29 węzłów. Okręt mierzy 130 m długości i 16 m szerokości. Załogę fregaty stanowi 200 oficerów i marynarzy. Na pokładzie znajdują się hangar oraz lądowisko dla śmigłowca Kamov-25/27.

Podpis: ACK