W dniach 15-16 czerwca 2018 r. miasto Szczecin stanie się centrum debaty o gospodarce morskiej. Właśnie wtedy odbędzie się 6. Międzynarodowy Kongres Morski. Rejestracja na to wydarzenie już ruszyła.

To szósta edycja ważnego eventu, która ma przyciągnąć wielu decydentów z kraju oraz Europy. Prelegenci dyskutować będą o najważniejszych sprawach dla tej gałęzi gospodarki. Nie zabraknie wątków inwestycji, ekologii czy rozwoju gospodarki morskiej. Dodatkowo, w tym czasie będą się odbywać także Światowe Dni Morza.

Kongres będzie dotyczył różnych sfer związanych z gospodarką morską. Konferencja zostanie podzielona na trzy bloki o tematyce: żegluga, porty, stocznie; edukacja i innowacje; ekologia oraz rybołówstwo. Pierwszy panel ma dotyczyć rozbudowy infrastruktury na wybrzeżu i wzdłuż morza. Do dyskusji zaproszono ekspertów, analityków oraz przedstawicieli władz centralnych i samorządowych. Konkluzje wynikające z wydarzenia mają trafić do analizy osób decyzyjnych w danym obszarze.

Organizatorem nadchodzącej imprezy jest Fundacja Kongres Morski, której fundatorami są Północna Izba Gospodarcza i Polska Żegluga Morska. Partnerem Kongresu jest również Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

ad

(źródło: Morza i Oceany)