Firma Silversea Cruises skierowała do włoskiej grupy stoczniowej Fincantieri S.p.A. zamówienie na budowę trzeciego statku klasy Silver Muse. Za ultranowoczesny wycieczkowiec armator zapłaci ponad 320 mln euro, czyli ponad 1,3 mld zł.

Będzie to trzeci siostrzany okręt flagowy firmy Silversea Cruises. Pierwszy statek tej klasy – Silver Muse – w kwietniu br. opuścił stocznię Fincantieri w Sestri Ponente w Genui i zrobił furorę wśród wycieczkowiczów. Podpisanie kontraktu na trzecią jednostkę nastąpiło zaledwie kilka miesięcy po zamówieniu w stoczniach Fincanctieri drugiego wycieczkowca klasy Silver Muse – Silver Moon. Jego dostawę zaplanowano na 2020 r.

Z kolei właśnie zamówiony trzeci ultranowoczesny statek otrzyma nazwę Silver Dawn. Termin dostawy wyznaczono na czwarty kwartał 2021 r.

Zamówienie trzeciego statku klasy Silver Muse to realizacja strategii armatora i umocnienie jego strategicznej floty wycieczkowców. Statki mają przyczynić się do ekspansji rynkowej Silversea Cruises.

Silver Dawn będzie łączył w sobie wszystkie cechy ekskluzywnej linii Silver Muse. Obsługa pasażerów będzie odpowiadała standardom sześciogwiazdkowego hotelu.

– Dzięki temu partnerstwu, opartemu na jakości produktu, nasza pozycja lidera w sektorze wycieczkowców jest dalej umacniana, nie tylko z technologicznego punktu widzenia, ale również ze względu na komercyjną możliwość wypracowania jak najlepszej umowy z armatorem – podpisanie kontaktu skomentował Giuseppe Bono, dyrektor generalny Fincantieri.

Włoska grupa Fincantieri od 1990 r. zbudowała 82 statki wycieczkowe. Jak podała firma, kolejne 44 są już projektowane lub budowane. Grupa Fincantieri skupia 20 stoczni i na koniec ub.r. zatrudniała 19,5 tys. pracowników.

Podpis: tz