Szef rządu Mateusz Morawiecki wziął udział w Konwencie Morskim, który poprzedził uroczyste wypłynięcie Daru Młodzieży w Rejs Niepodległości. – Wierzę, że polski przemysł okrętowy będzie kołem zamachowym w rozwoju gospodarczym Polski – mówił premier.

W swoim wystąpieniu podczas Konwentu Morskiego premier Mateusz Morawiecki dużo uwagi poświęcił przemysłowi okrętowemu.

– Mamy ogromny potencjał w przemyśle stoczniowym – podkreślił szef polskiego rządu. Dodał również, że w tym sektorze brakuje obecnie dobrej organizacji oraz „przełamania niemocy odziedziczonej po poprzednikach”.

– Moja propozycja dzisiaj jest taka, żeby różne spory, swary, taką niezgodę w kontekście przemysłu stoczniowego, żeby wszystko złożyć w ręce ministra gospodarki morskiej Marka Gróbarczyka. Po to powołaliśmy ministerstwo gospodarki morskiej, żeby zaufać jego decyzjom – powiedział Morawiecki, cytowany przez Polską Agencję Prasową.

W ocenie premiera odbudowa przemysłu okrętowego to wielkie wyzwanie na najbliższe 10-20 lat.

– Bo właśnie na morzach odbywa się dziś 80 procent handlu światowego i z tendencją rosnącą – podkreślił Mateusz Morawiecki. – I upatruję wielkiej szansy dla polskiego przemysłu stoczniowego w wykorzystaniu specjalizacji – dodał.

– Wierzę, że  polski przemysł okrętowy będzie kołem zamachowym w rozwoju gospodarczym Polski – powiedział premier. – Chcemy odbudować przemysł stoczniowy w oparciu o ludzi, którzy będą służyć Polsce – podkreślił.

Źródło: PAP, twitter