Gdańskie biuro inżynieryjne Nava postanowiło uczcić Dzień Stoczniowca organizując nowy muzyczny festiwal. W sobotę 29 czerwca podczas „N-Day” zagrają m.in. Evorevo, Hańba!, Daniel Spaleniak oraz zespół The Shipyard.

„Wspólnie odczarujemy naszą stocznię” – mówią pracownicy Nava Ship Design Office.

„Kiedy patrzymy na okoliczne tereny, mamy ochotę powiedzieć: artysta i inżynier w jednym stali doku. Dłubiemy w projektach jak muzycy w dźwiękach. Pracujemy na tym samym obszarze – w pobliżu żurawi, suwnic i historycznych budynków. Chcielibyśmy pokazać, co nam w głowach siedzi i zaproponować coś nowego” – dodają.

Prezes Nava Michał Migalski zapewnia, że jego firma jest w stanie zaprojektować wszystko, również festiwal muzyczny.

„Odpowiadamy za społeczność, która nas otacza – za pracowników, za ich rodziny, za mieszkańców Gdańska i okolicy. Chcielibyśmy spędzić z nimi trochę czasu i posłuchać dobrej muzyki” – powiedział Migalski.

Celem festiwalu N-Day jest przedstawienie silnego oblicza stoczni, inżynierii i przemysłu z nimi związanego. Wbrew temu, co zwykło się mówić na temat tego sektora, gdańskie okrętownictwo ma przed sobą wielką przyszłość – funkcjonuje dziś według innych zasad niż dotychczas i bardzo szybko się rozwija. Właśnie to chcą pokazać organizatorzy podczas Dnia Stoczniowca – chcą mówić o tym czym Stocznia jest i czym może się stać w przyszłości.

Podczas Festiwalu zagrają:

EVOREVO – trzech muszkieterów polskiej sceny muzycznej. W ich twórczości nujazz spotyka hip-hop i pop-punk.

Hańba! – Zbuntowana Orkiestra Podwórkowa, która muzyką poetycko opowiada o końcu lat trzydziestych;

Daniel Spaleniak – polski wokalista, gitarzysta i kompozytor, którego kompozycje można usłyszeć między innymi w popularnym serialu Ozark, dostępnym w Netflixie.

The Shipyard – czyli trójmiejska perła post-punkowej sceny i ostrego gitarowego brzmienia. Jak sami mówią, artystów The Shipyard „napędza zapach morza i dźwięk giętej portowej stali”.

Laxminarayanan Vasudevan – DJ i inżynier w jednej osobie. Przyjaciel i gość Navy, pochodzi z Indii, ale jakiś czas temu zaciągnął się do „marynarki polskiej”. Najbliższe są mu gatunki house i minimal techno. Podczas N-day jego set będzie wybrzmiewał w przestrzeni Pleneru 33.

Paweł Strzelec – wokalista grupy Alles. Jako DJ udziela się lokalnie na łódzkim podwórku. Podczas N-day zaprezentuje się jako Dobry Kolega (bo z Navą żyje w przyjaźni). Na pytanie „Co będziesz grał?” odpowiada „Cokolwiek”.

Dodatkowe atrakcje:

Virtual Reality Space – dla zafascynowanych technologią, dla poszukujących wrażeń i bodźców, a także wszystkich zmęczonych codziennością. Jeśli chcesz dowiedzieć się czym są akcelerometry, żyroskopy, magnetometry a przede wszystkim dobrze się bawić i zrobić krok w inną rzeczywistość, to platforma VR jest właśnie dla Ciebie!

Warsztaty plastyczne dla dzieci i dorosłych – czy Godzilla mieszka w Bałtyku? Kto uratuje Gdańsk przed gigantyczna ośmiornicą? Zaczerpnijcie tuszu kałamarnicy. Zapraszamy na komiks na stoczni. Warsztaty plastyczne poprowadzi Jacek Frąś – rysownik i scenarzysta komiksowy, perkusista zespołu Kwiaty i Grupa Strasznego. Nauczyciel w sołeckich świetlicach gminnych. Autor książki Balbina i Bambak.

Będzie kuchnia, będą napoje – do syta nakarmią i napoją nas inżynierowie kulinariów: będzie fala tejstu z SurfBurgera i „najlepsze falafele na świecie” oraz „zimne naparki” z Muka Baru. Dla spragnionych nieco mocniejszych trunków również coś się znajdzie.

Festiwal odbędzie się w sobotę, 29 czerwca w Plenerze 33 przy ul. Narzędziowców w Gdańsku. Otwarcie bram o 16:00, a początek koncertów – o 18:00.

Bilety są darmowe. Wystarczy zarejestrować się na stronie https://tiny.pl/twfz4 lub w aplikacji goingapp.pl.

Zespół firmy Nava składa się z doświadczonych ekspertów różnych dziedzin: inżynierii morskiej i lądowej, oraz technologii cyfrowych takich jak wirtualna rzeczywistość. Od 1992 roku Nava świadczy usługi dla największych firm na rynku światowym.

Podpis   ER