Portal Stoczniowy

Południowokoreański koncern stoczniowy Samsung Heavy Industries otrzymał zamówienie na budowę czterech specjalistycznych zbiornikowców wahadłowych suezmax. Dostawę statków zaplanowano na 2020 r.

Spółka Samsung Heavy Industries podała, że AET Tankers za nowe jednostki zapłaci 365,6 mln dol. Nośność statków będzie wynosić po 152 tys. DWT. Statki po oddaniu do użytku zasilą flotę brazylijskiego koncernu naftowego Petróleo Brasileiro S.A. – Petrobras.

Zamówienie na budowę czterech nowych zbiornikowców związane jest z umową pomiędzy AET i Petrobas, która została podpisana 25 maja br. Spółki ogłosiły wówczas, że rozszerzają dotychczasową współpracę. Do tej pory dwa Petrobas korzystała z obsługi dwóch zbiornikowców należących do AET Tankers, a umowa z maja przewiduje, że brazylijski koncern wyczarteruje kolejne cztery statki.

AET Tankers poinformowała, że statki będą obsługiwać transport morski Petrobas na wodach terytorialnych Brazylii oraz na wodach międzynarodowych.

Zbiornikowce będą spełniać normy IMO Nox Tier 3. AET Tankers podkreśla, że jednostki będą zgodne z wymaganiami technicznymi Petrobas odnośnie do systemu DP2 oraz wyposażone w systemy uzdatniania wód balastowych.

Podpis: MB