Sea Giraffe / Portal Stoczniowy - Przemysł Stoczniowy

Szwedzki koncern obronny Saab poinformował, że podpisał kontrakt na dostawę systemu wielofunkcyjnego radaru okrętowego Sea Giraffe AMB wraz z niezbędnym wyposażeniem oraz częściami zamiennymi.

Saab nie ujawnił informacji ani o nabywcy radaru, ani o wartości kontraktu. Szwedzki koncern podał tylko w krótkim komunikacie, że kontrakt zakłada także zakup 10 dodatkowych radarów okrętowych Sea Giraffe AMB w ramach prawa opcji oraz że pierwsza faza umowy zostanie zrealizowana w latach 2018-2019.

– To zamówienie jest kolejnym dowodem silnej pozycji rynkowej rodziny radarów Sea Giraffe – powiedział Anders Carp, szef segmentu biznesowego Saaba, związanego ze sprzętem rozpoznawczym. Dodał również, że kompaktowa konstrukcja, najnowocześniejsza technologia oraz sprawdzona niezawodność radaru to kombinacja, dzięki której Saab może pochwalić się produktem unikalnym na rynku światowym.

Szwedzki koncern sprzedał radar okrętowy Sea Giraffe AMB do ponad 30 krajów świata, m.in. do Polski oraz Stanów Zjednoczonych. W tym ostatnim przypadku sprzęt produkowany przez szwedzki koncern jest obecny w czterech programach US Navy. Radary z tej rodziny znajdują się na wyposażeniu m.in. amerykańskiego okrętu klasy LCS (Litoral Combat Ship) USS Independence oraz trzech polskich okrętów rakietowych typu Orkan.

Podpis: am

Przemysł stoczniowy – więcej wiadomości z branży znajdziesz tutaj.