PERN: Rusza budowa kolejnych 8 zbiorników na paliwa w czterech bazach
Opublikowane:
21 czerwca, 2022
Fot. PERN
PERN podpisał umowy z wykonawcami i rozpoczyna realizację 8 kolejnych zbiorników na paliwa o łącznej pojemności 256 tys. m3, w bazach w Dębogórzu, Nowej Wsi Wielkiej, Rejowcu i Borownowie, podała spółka.
Budowa 8 magazynów na paliwa realizowana jest w ramach drugiej fazy III etapu rozbudowy baz paliw. W ciągu ostatnich 3 lat, w ramach programu Megainwestycje, PERN oddał do użytku 13 zbiorników na paliwa, a w lipcu br. zakończy budowę kolejnych 7.
Z pełnym zaangażowaniem realizujemy plan rozbudowy infrastruktury magazynowej PERN dla naszych klientów, którzy dzisiaj w sposób szczególny potrzebują dużej elastyczności ze względu na nowe wyzwania logistyczne związane z różnymi kierunkami dostaw paliw. Nasz projekt zrealizujemy z doświadczonymi konsorcjami. Kompetencje wykonawców, którzy już za chwilę wejdą na place budów, pozwoli nam już niebawem oddać do dyspozycji kolejne 8 zbiorników na paliwa płynne.
Mateusz Radecki, wiceprezes PERN
Projekt budowy zbiorników o pojemności 32 tys. m3 każdy w czterech lokalizacjach zrealizują trzy konsorcja: Aldesa Construcciones Polska (lider), Aldesa Construcciones (partner), Mekro (partner) – bazy w Dębogórzu i Nowej Wsi Wielkiej, Naftoremont – Naftobudowa (lider), Agat (partner) – baza w Rejowcu oraz Porr (lider), Poner (partner) – baza w Boronowie, wymieniono w materiale.
Nowe zbiorniki powstają w ramach trzeciego etapu rozbudowy pojemności baz paliw programu Megainwestycje PERN. Pierwszy etap obejmował wybudowanie 4 zbiorników o łącznej pojemności 128 tys. m3 w Koluszkach i Nowej Wsi Wielkiej, drugi etap zakończony rok temu to 9 nowych zbiorników o całkowitej pojemności 222 tys. m3 w 6 lokalizacjach: Dębogórzu, Rejowcu, Boronowie, Koluszkach, Emilianowie i Małaszewiczach. Obecnie kończy się pierwsza faza trzeciego etapu – w lipcu oddane zostanie do użytkowania 7 zbiorników, o łącznej pojemności 224 tys. m3. Nowa infrastruktura magazynowa pozwoli na przechowywanie zapasów interwencyjnych oraz bardziej elastyczny obrót paliwami, podsumowano.
Portal Stoczniowy to branżowy serwis informacyjny o przemyśle stoczniowym i marynarkach wojennych, a także innych tematach związanych z szeroko pojętym morzem.