Podczas pierwszego dnia tegorocznych targów BALTEXPO (6 września), odbyła się sesja dyskusyjna dotycząca znaczenia programu MIECZNIK dla regionalnego przemysłu, a także logistyki współpracy pomiędzy lokalnymi firmami, w której uczestniczyli przedstawiciele konsorcjum PGZ-MIECZNIK, przedstawiciele sił morskich oraz podwykonawcy. Uczestniczy targów mieli także możliwość zaznajomić się z wizją współpracy z lokalnym przemysłem, jaką oferują przedstawiciele zagranicznych koncernów stoczniowych zakwalifikowani do kolejnego etapu przetargu w sprawie budowy trzech fregat (hiszpańskiej Navantii, brytyjskiego Babcocka oraz niemieckiego tkMS). PGZ Stocznia Wojenna była partnerem tego wydarzenia.
PGZ Stocznia Wojenna będzie gotowa do realizacji programu Miecznik wspólnie z pozostałymi członkami konsorcjum PGZ-Miecznik – jesteśmy także otwarci na współpracę z krajowymi podwykonawcami. Realizacja tego programu, który jest kluczowy dla polskich sił morskich, wymaga transparentnego dialogu z przedstawicielami środowisk eksperckich, mediów oraz strony społecznej – powiedział Paweł Lulewicz, prezes zarządu PGZ SW
W tym celu utworzono punkt kontaktowy, na który można kierować swoje propozycje współpracy i zakres oferowanych rozwiązań (miecznik@pgzsw.pl). Postanowiono utworzyć specjalną formułę do utrzymywania komunikacji z dziennikarzami i środowiskami eksperckimi w postaci cyklicznych spotkań w PGZ Stoczni Wojennej (osoby zainteresowane udziałem w tej formule prosimy o kontakt ze zgłoszeniem na adres e-mail: marketing@pgzsw.pl).
Podczas kieleckich targów MSPO również odbył się panel dyskusyjny dotyczący zaangażowania polskiego przemysłu w realizację programu MIECZNIK. Przedstawiciele PGZ SW wzięli również udział w wielu spotkaniach z kluczowymi partnerami, które dotyczyły nie tylko programu Miecznik, ale także gotowości PGZ SW do realizacji innych programów dla polskich sił morskich.
Dziękujemy wszystkim partnerom za owocne dyskusje, wyrażając jednocześnie nadzieję na kontynuację naszej współpracy w przyszłości.
Fot. PGZ SW