RWE rozmawia z polskimi dostawcami o zamówieniach dla morskiej stacji transformatorowej
Opublikowane:
10 czerwca, 2022
RWE kontynuuje dialog z polskimi podwykonawcami, zainteresowanymi udziałem w budowie farmy wiatrowej na Bałtyku. Drugi etap rozmów będzie dotyczyć morskiej stacji transformatorowej w którym wezmą udział przedstawiciele dostawcy sprzętu – Chantiers de l’Atlantique
Spotkanie z dostawcami usług i komponentów dla morskiej stacji transformatorowej, budowanej w ramach projektu morskiej farmy wiatrowej F.E.W. Baltic II odbędzie się w hotelu Mercure Gdańsk Stare Miasto, przy ul. Jana Heweliusza 22, 23 czerwca 2022 r. w godzinach 9:00-16:00.
Przed nami kolejny etap realizacji projektu farmy F.E.W. BALTIC II. Rozpoczynamy przygotowania do budowy morskiej stacji transformatorowej. Organizując spotkanie na temat wymagań technicznych, specyfiki projektu i harmonogramu realizacji całego przedsięwzięcia, chcemy dotrzeć z informacjami do polskich firm zainteresowanych wsparciem RWE Renewables i generalnego wykonawcy tej części inwestycji. Liczymy, że perspektywa uczestnictwa rozwoju krajowego sektora offshore, zachęci rodzime podmioty do udziału w spotkaniu i współrealizacji jednego z pionierskich na polskim Bałtyku przedsięwzięć.
Jakub Budzyński, Stakeholder Manager w RWE Renewables
Jest to kolejne wydarzenie większego cyklu, obejmującego dialog z potencjalnymi podwykonawcami, którzy mogą zostać zaangażowani w budowę infrastruktury morskiej farmy wiatrowej RWE. Realizując projekt F.E.W. Baltic II, RWE znacząco przyczyni się do rozwoju polskiej gospodarki i zielonej transformacji energetycznej w naszym kraju.
Wydarzenie organizowane w samym centrum Gdańska będzie okazją do pozyskania szczegółowych informacji na temat realizacji morskiej stacji transformatorowej, wchodzącej w skład infrastruktury technicznej projektu F.E.W. Baltic II. Zgodnie z przyjętym harmonogramem realizacji inwestycji, montaż stacji transformatorowej zaplanowano na rok 2025, a farma wiatrowa RWE Renewables rozpocznie produkcję energii elektrycznej w 2026 roku. Po pełnym uruchomieniu, F.E.W. Baltic II o mocy 350 MW będzie mogła wyprodukować wystarczającą ilość zielonej energii elektrycznej, aby zaspokoić potrzeby około 350 000 polskich gospodarstw domowych.
Podczas spotkania zostaną przedstawione informacje i prezentacje dotyczące:
sposobu budowania łańcucha poddostawców oraz jego struktury;
harmonogramu kontraktu;
wymagań technicznych oraz kompetencyjnych, stawianych potencjalnym poddostawcom;
mechanizmu kontraktacji dostaw;
kultury współpracy z RWE Renewables oraz generalnym wykonawcą.
W spotkaniu udział wezmą zarówno przedstawiciele inwestora – RWE Renewables, jak i generalnego wykonawcy kontraktu, dostawcy morskiej stacji trafo – Chantiers de l’Atlantique.
To kolejne spotkanie z potencjalnymi firmami współpracującymi, na którym tym razem przedstawimy specyfikę realizacji morski stacji transformatorowej – jednego z kluczowych elementów przyszłej farmy wiatrowej F.E.W. Baltic II.
Spotkanie z dostawcami usług odbędzie się w formule otwartego dialogu, realizowanego na partnerskich zasadach, umożliwiającego swobodną wymianę informacji oraz pozyskanie bezcennych kontaktów i relacji. To szczególnie ważne dla podmiotów, które planują skuteczne wejście do sektora offshore wind. Chcemy zaprosić te polskie firmy, dla których będzie to okazja do zdobycia cennej wiedzy w zielonym segmencie energetyki.
Jakub Budzyński, Stakeholder Manager w RWE Renewables
Portal Stoczniowy to branżowy serwis informacyjny o przemyśle stoczniowym i marynarkach wojennych, a także innych tematach związanych z szeroko pojętym morzem.