Władze Indonezji przyznały flocie fundusze na dwa okręty hydrograficzne
Opublikowane:
23 lipca, 2019
Indonezyjska flota zyskała budżet w wysokości około 143 mln USD na budowę 2 90-cio metrowych okrętów hydrograficznych, zdolnych do szybkiej rekonwersji do standardu okrętu ratowniczego okrętów podwodnych.
Obeżnie Indonezyjczycy użytkują zaledwie 3 okręty hydrograficzne, co w skali rozmiarów państwa 13 000 wysp jest liczbą zdecydowanie za małą. Wspomnianą trójkę stanowią: eks-brytyjski okręt typu Hecla, noszący obecnie nazwę KRI Dewa Kembar (eks-HMS Hydra) oraz dwa nowoczesne okręty typu OCEA OSV 190, czyli dostarczone w 2015 roku KRI Rigel i KRI Spica.
Jednostki te są wspierane przez dwa kutry hydrograficzne oraz 4 okręty dostosowane prowizorycznie do prac hydrograficznych (3 eks-wschodnioniemieckie trałowce typu Kondor II i holownik oceaniczny). Zbudowany w 1965 roku i odkupiony w 1986 roku KRI Dewa Kembar, wymaga obecnie wymiany z racji ogólnego zużycia mechanizmów i nieprzystawania do współczesnych realiów. Zaplanowany przez rząd budżet ma być zużyty na budowę pary jego zastępców, którzy mają być zbudowane w latach 2020-24. Potrzebne na to fundusze będą dodane do obecnego budżetu państwa co świadczy o pilności wymiany sprzętu służby hydrograficznej.
Ponadto dostosowanie nowych jednostek do roli okrętu ratowniczego OOP, pozwoli na zabezpieczenie działań 5 posiadanych OOP typoszeregu 209 (oraz 3 kolejnych jednostek zamówionych). Budowa wspomnianych okrętów hydrograficznych będzie elementem 3. fazy planu uzyskania podstawowych zdolności operacyjnych indonezyjskiej floty, znanego jako „Minimum Essential Force”. Faza ta ma mieć miejsce w latach 2020-24, a poprzednie dwie realizowano od 2010 roku.
Portal Stoczniowy to branżowy serwis informacyjny o przemyśle stoczniowym i marynarkach wojennych, a także innych tematach związanych z szeroko pojętym morzem.
Nasza strona internetowa używa plików cookies w celu zapewnienia poprawnego działania serwisu oraz analizy ruchu na stronie. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich użycie. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Funkcjonalne
Zawsze aktywne
Przechowywanie lub dostęp do danych technicznych jest ściśle konieczny do uzasadnionego celu umożliwienia korzystania z konkretnej usługi wyraźnie żądanej przez subskrybenta lub użytkownika, lub wyłącznie w celu przeprowadzenia transmisji komunikatu przez sieć łączności elektronicznej.
Preferencje
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest niezbędny do uzasadnionego celu przechowywania preferencji, o które nie prosi subskrybent lub użytkownik.
Statystyka
Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do celów statystycznych.Przechowywanie techniczne lub dostęp wykorzystywany wyłącznie do anonimowych celów statystycznych, które nie umożliwiają identyfikacji użytkownika.
Marketing
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest wymagany do tworzenia profili użytkowników w celu wysyłania reklam lub śledzenia użytkownika na stronie internetowej lub na kilku stronach internetowych w podobnych celach marketingowych.