Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu pracowni, uczniowie będą mieli możliwość praktycznego nauczania w zakresie pomiarów geometrycznych oraz montażu maszyn i urządzeń. Współpraca z ambitnym partnerem, jakim jest PGE Baltica, to dla szkoły ogromna korzyść. Kierownik kształcenia praktycznego w ZSOiT w Ustce zwraca uwagę na to, że nowoczesne wyposażenie pozwoli uczniom na poznanie obecnie stosowanych technologii.
Bardzo cieszy nas fakt, że współpraca PGE Baltica z Zespołem Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce nabiera rozpędu, a szkoła zyskała nowy sprzęt do zajęć. Jestem przekonany, że wśród dzisiejszych uczniów klas technicznych znajdą się specjaliści, którzy w niedalekiej przyszłości będą pracować przy morskich farmach wiatrowych i w naszej bazie serwisowej, którą budujemy w Ustce.
Arkadiusz Sekściński, prezes zarządu PGE Baltica
Do ZSOiT w Ustce dotarł sprzęt, którego zakup dofinansowała PGE Baltica. Szkolna pracownia została wyposażona w stoły robocze, narzędzia miernicze, imadła obrotowe, wózki narzędziowe i szafki na narzędzia. Wśród narzędzi znajdują się mierniki chropowatości, grubości powłoki, prędkości kątowej, dalmierz laserowy oraz suwmiarki. Nowe wyposażenie umożliwi uczniom praktyczne nauczanie w przedmiotach mechanicznych.
Każde nowe partnerstwo, jakie nawiązują szkoły, przyczynia się do rozwoju uczniów i zawsze jest to wyjątkowo cenne doświadczenie. Jednakże, gdy taka współpraca zostaje podjęta z renomowanym i ambitnym partnerem, jakim jest PGE Baltica, ma to podwójną wartość. Uczniowie zyskują pewność, że są objęci opieką najlepszych specjalistów w swojej dziedzinie i zdobywają niezbędne umiejętności. To co ważne, w ten sposób zwiększają swoje szanse na przyszłe zatrudnienie, m.in. w PGE Baltica. Wszystko to pokazuje, jak korzystna jest synergia, gdzie obie strony tylko zyskują.
Paweł Lisowski, Starosta Słupski
PGE Baltica, która w porcie w Ustce buduje bazę operacyjno-serwisową dla swoich przyszłych farm wiatrowych na Bałtyku, chce też na tym terenie zbudować Centrum Kompetencji Morskiej Energetyki Wiatrowej, w którym m.in. szkoleni będą przyszli serwisanci. Baza serwisowa zostanie zlokalizowana w zachodniej części usteckiego portu na terenie dawnej przetwórni rybnej. Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest na 2024 rok.
Nowoczesne wyposażenie pozwoli uczniom poznać obecnie stosowane technologie do pomiaru wielkości geometrycznych i niektórych fizycznych. Dzięki pracowni uczymy przyszłych mechaników i mechatroników, jak posługiwać się nowoczesnymi narzędziami pomiarowymi, jak je przechowywać i konserwować.
Józef Masłowski, kierownik kształcenia praktycznego w ZSOiT w Ustce
Portal Stoczniowy to branżowy serwis informacyjny o przemyśle stoczniowym i marynarkach wojennych, a także innych tematach związanych z szeroko pojętym morzem.