PGE Baltica z nowym doradcą technicznym dla projektów offshore
Opublikowane:
20 sierpnia, 2024
Fot. PGE Baltica
PGE Baltica nawiązała współpracę z Ramboll Polska, która będzie świadczyć kompleksowe usługi doradcze w zakresie technicznym zarówno dla projektów morskich, jak i lądowych farm wiatrowych realizowanych w ramach programu Grupy Kapitałowej PGE.
Usługi doradztwa technicznego w zakresie obszaru morskiego oraz lądowego fazy przygotowania i realizacji projektów budowy morskich farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim są istotnym elementem w całym procesie inwestycyjnym ze względu na złożoność projektów i dynamicznie zmieniający się rynek branży morskiej energetyki wiatrowej. Zakres prac obejmuje usługi doradcze dla trzech faz prowadzenia projektów: fazy rozwoju, budowy oraz eksploatacji. Umowa została podpisana na okres 4 lat.
Współpraca z wiodącym doradcą branży offshore jaką niewątpliwie jest firma Ramboll ma na celu wsparcie techniczne dla wszystkich projektów realizowanych przez PGE.
Program Offshore Grupy PGE zakłada wybudowanie do 2030 roku Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica, realizowanej w dwóch etapach – Baltica 2 i Baltica 3, o łącznej mocy zainstalowanej do 2,5 GW. Projekty te realizowane są wspólnie z firmą Ørsted. Następnie po 2030 roku do portfolio Grupy dołączy Elektrownia Wiatrowa Baltica 1 o mocy ok. 0,9 GW. Dzięki pozyskaniu nowych obszarów do zagospodarowania na Bałtyku Grupa PGE będzie mogła do 2040 wybudować kolejne morskie farmy wiatrowe. Łącznie z aktualnie realizowanymi projektami pozwoli to jej na osiągnięcie ponad 7 GW mocy wytwórczych zainstalowanych w technologii offshore.
Portal Stoczniowy to branżowy serwis informacyjny o przemyśle stoczniowym i marynarkach wojennych, a także innych tematach związanych z szeroko pojętym morzem.
Nasza strona internetowa używa plików cookies w celu zapewnienia poprawnego działania serwisu oraz analizy ruchu na stronie. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich użycie. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Funkcjonalne
Zawsze aktywne
Przechowywanie lub dostęp do danych technicznych jest ściśle konieczny do uzasadnionego celu umożliwienia korzystania z konkretnej usługi wyraźnie żądanej przez subskrybenta lub użytkownika, lub wyłącznie w celu przeprowadzenia transmisji komunikatu przez sieć łączności elektronicznej.
Preferencje
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest niezbędny do uzasadnionego celu przechowywania preferencji, o które nie prosi subskrybent lub użytkownik.
Statystyka
Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do celów statystycznych.Przechowywanie techniczne lub dostęp wykorzystywany wyłącznie do anonimowych celów statystycznych, które nie umożliwiają identyfikacji użytkownika.
Marketing
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest wymagany do tworzenia profili użytkowników w celu wysyłania reklam lub śledzenia użytkownika na stronie internetowej lub na kilku stronach internetowych w podobnych celach marketingowych.