BAE Systems podejmując decyzję o nabyciu aktywów Riptide Autonomous Solutions zamierza rozwinąć swoją ofertę. (…) „Dzięki zdolnościom technicznym pozyskanym od Riptide będziemy mogli zaoferować odbiorcom nieporównywalną ofertę UUV wraz z zintegrowanym wyposażeniem pozwalającym realizować szereg ważnych misji” – powiedział Terry Crimmins, dyrektor działu Electronic Systems w BAE Systems. Wykorzystując w konstruowaniu platform podwodnych Riptide nasze bogate doświadczenie z dziedziny sonarów, przetwarzania sygnałów, fuzji danych, łączności podwodnej, walki radioelektronicznej i systemów autonomicznych, będziemy w stanie szybko i przystępnie cenowo odpowiadać na stale rosnące oczekiwania klientów dotyczące misji morskich w sektorze obronnym, komercyjnym czy badawczym – dodał Terry Crimmins.
Jeff Smith, założyciel Riptide zaakcentował: Cieszymy się z możliwości włączenia do zespołu BAE Systems i zasilenia firmy naszymi kompetencjami oraz strategiczną wizją rozwoju rynku systemów podwodnych.
Pracownicy Riptide dołączą do działu Electronic Systems w BAE Systems, w tym wielu znajdzie zatrudnienie w komórce badawczo-rozwojowej firmy o nazwie FAST Labs™, w której naukowcy i inżynierowie opracowują nowe zdolności, podejmując najbardziej ambitne wyzwania z obszarów obronności, lotnictwa czy bezpieczeństwa. Komórka FAST Labs™ będzie kontynuować rozwój techniczny platform Riptide, wypracowywać nowe rozwiązania i przygotowywać moce produkcyjne. Działania te są zgodne ze strategią firmy przewidującą zakup i rozwój niewielkich innowacyjnych przedsiębiorstw, które mogą zaoferować przełomowe rozwiązania technologiczne w dotychczasowych obszarach działalności BAE Systems.
Firma zamierza utrzymać zakłady Riptide w Plymouth, w stanie Massachusetts, zwiększając w ten sposób obecność przemysłową w Nowej Anglii. BAE Systems Electronic Systems z siedzibą w Nashua, w stanie New Hampshire, to wiodący dostawca: wojskowej i cywilnej elektroniki sterującej pracą napędów i lotem statków powietrznych, systemów walki radioelektronicznej, systemów obserwacyjnych, łączności, rozpoznania satelitarnego, a także systemów zarządzania mocą i energią.
Podpis: ŁP