Newsletter Subscribe
Enter your email address below and subscribe to our newsletter
Enter your email address below and subscribe to our newsletter

„Dziś nie podam dokładnej wartości, ponieważ pracujemy nad strategią spółki, jednak mogę zapewnić, że inwestycje będą rekordowe w tym roku i następnym. Na pewno będą wyższe niż zeszłoroczny poziom 6,6 mld zł” – powiedział Kwieciński dziennikarzom w Świnoujściu.
Zapewnił, że wysokość planowanych nakładów nie wynika jedynie z wygranej w sporze z Gazpromem i przelania przez tę spółkę środków, a przede wszystkim z długoterminowych planów grupy.
„Mówimy o inwestycjach w kraju i za granicą” – podkreślił prezes.
Wyjaśnił, że PGNiG obecnie wydobywa mniej gazu niż wynosi zapotrzebowanie w Polsce. Celem spółki jest zmiana tej proporcji.
„Będziemy dążyć do tego, by wydobywać 2,5 mld m3 gazu na szelfie norweskim. Nie ukrywamy, że interesujemy się również innymi kierunkami” – podsumował Kwieciński.
1 lipca PGNiG poinformowało, że otrzymało 1,61 mld USD od Gazpromu z tytułu różnicy pomiędzy dotychczas stosowaną ceną gazu a wynikającą z wyroku Trybunału Arbitrażowego w Sztokholmie.
Źródło: ISBnews