Amerykański niszczyciel rakietowy USS Gravely cumuje w gdyńskim porcie. Okręt US Navy uzupełnia zapasy, pomimo tego, że według niektórych polskich „analityków” jednostka o takich rozmiarach jest za duża na wody Bałtyku.
Operowanie na Bałtyku kolejnego niszczyciela typu Alreigh Burke USS Gravely (DDG-107) o długości 155.18 m., jego wejście do gdyńskiego portu oraz zacumowanie przy Nabrzeżu Francuskim w Gdyni w dniu wczorajszym świadczy o tym, że nawet niszczyciele nie są za duże na Bałtyk, a tym bardziej fregaty, które będziemy budować w ramach programu Miecznik.
Paweł Zariczny
USS Gravely z kolejną wizytą w Gdyni. W 2019 r., amerykański niszczyciel rakietowy cumował przy Nabrzeżu Francuskim i był udostępniony dla zwiedzających.
Fot. por. mar. Damian Przybysz/Facebook
Amerykański okręt przeznaczony jest do uzupełniania krążowników AEGIS typu Ticonderoga w obronie przeciwlotniczej i przeciwrakietowej. W piątek prawdopodobnie opuści gdyński port.
USS Gravely operuje na Bałtyku w ramach amerykańskiego wsparcia dla europejskich sojuszników w dobie potencjalnego zagrożenia ze strony Federacji Rosyjskiej, współpracując w tym czasie m.in. z jednostkami NATO-wskiego zespołu SNMG-1.
Zespół Badań i Analiz Militarnych
SNMG-1 to Stała Grupa Morska NATO 1, jest jedną ze stałych morskich sił natychmiastowej reakcji NATO. Składa się z czterech do sześciu niszczycieli i fregat. Jego rolą jest zapewnienie NATO zdolności natychmiastowej reakcji operacyjnej.
Portal Stoczniowy to branżowy serwis informacyjny o przemyśle stoczniowym i marynarkach wojennych, a także innych tematach związanych z szeroko pojętym morzem.
Cóż za bzdury. Od połowy lat 90tych na Bałtyku operują i ćwiczą siły US Navy z krążownikami rakietowymi w składzie a tu niby niszczyciel za duży.
Za duże to mogą być np. koszty utrzymania takiego okrętu dla MW RP przy obecnym finansowaniu.
Nasza strona internetowa używa plików cookies w celu zapewnienia poprawnego działania serwisu oraz analizy ruchu na stronie. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich użycie. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Funkcjonalne
Zawsze aktywne
Przechowywanie lub dostęp do danych technicznych jest ściśle konieczny do uzasadnionego celu umożliwienia korzystania z konkretnej usługi wyraźnie żądanej przez subskrybenta lub użytkownika, lub wyłącznie w celu przeprowadzenia transmisji komunikatu przez sieć łączności elektronicznej.
Preferencje
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest niezbędny do uzasadnionego celu przechowywania preferencji, o które nie prosi subskrybent lub użytkownik.
Statystyka
Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do celów statystycznych.Przechowywanie techniczne lub dostęp wykorzystywany wyłącznie do anonimowych celów statystycznych, które nie umożliwiają identyfikacji użytkownika.
Marketing
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest wymagany do tworzenia profili użytkowników w celu wysyłania reklam lub śledzenia użytkownika na stronie internetowej lub na kilku stronach internetowych w podobnych celach marketingowych.
Cóż za bzdury. Od połowy lat 90tych na Bałtyku operują i ćwiczą siły US Navy z krążownikami rakietowymi w składzie a tu niby niszczyciel za duży.
Za duże to mogą być np. koszty utrzymania takiego okrętu dla MW RP przy obecnym finansowaniu.