Babcock International, pozyskał dwa kolejne kontrakty związane z polskim programem budowy fregat MIECZNIK.
Kontrakt na Class Design oraz umowa ramowa na transfer wiedzy i technologii (TOKAT – Transfer of Knowledge and Technology) odpowiednio wspierają dalszy rozwój programu oraz zwiększenie zdolności przemysłowych do budowy okrętów w Polsce w celu dostarczenia MIECZNIKA zgodnie z harmonogramem. Oba kontrakty podkreślają silne stosunki gospodarcze i handlowe pomiędzy Polską a Wielką Brytanią.
Na początku tego roku Babcock został wybrany jako dostawca projektu platformy i strategiczny partner technologiczny dla polskiego programu budowy fregat MIECZNIK. Babcock wspiera konsorcjum PGZ-MIECZNIK, w ramach którego trzy fregaty Arrowhead 140 zostaną zbudowane w polskich stoczniach przez lokalnych pracowników, przy znaczącym wykorzystaniu polskich dostawców i globalnego łańcucha dostaw firmy Babcock.
Program MIECZNIK jest ważnym elementem ugruntowanego wsparcia firmy Babcock dla klientów z branży obronnej na całym świecie i jej ciągłych ambicji globalnego rozwoju.
Kontrakt na wykonanie Class Design jest kluczowy dla wsparcia dojrzałości fregaty MIECZNIK i dostarczenia pakietu dokumentacji projektowej do Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ S.A) w celu przedłożenia jej organowi klasyfikacyjnemu. Jego terminowa realizacja przyspieszy kolejny etap procesu inżynieryjnego w osiągnięciu przełomowego momentu cięcia stali okrętu nr 1 w 2023 roku. W ramach umowy ramowej TOKAT, Babcock podzieli się swoją technologią, doświadczeniem inżynierskim i specjalistyczną wiedzą ze spółkami PGZ S.A., PGZ SW i Remontowa Shipbuilding RSB w procesie transformacji stoczni w celu wsparcia realizacji programu MIECZNIK dla polskiej Marynarki Wojennej.
Współpraca obejmie proces rekrutacji, rozwoju i szkolenia pracowników, wsparcie w planowaniu modernizacji infrastruktury oraz wdrażanie narzędzi i technologii. Firma Babcock ogłosiła podpisanie powyższych kontraktów na realizację programu MIECZNIK podczas jubileuszowej 30. edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach.
Współpraca obejmie proces rekrutacji, rozwoju i szkolenia pracowników, wsparcie w planowaniu modernizacji infrastruktury oraz wdrażanie narzędzi i technologii. Firma Babcock ogłosiła podpisanie powyższych kontraktów na realizację programu MIECZNIK podczas jubileuszowej 30. edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach.
Jestem zadowolony z postępów w polskim programie MIECZNIK. Nasza praca w Polsce opiera się na wspólnych interesach krajów NATO. Babcock dostarczy najwyższej klasy fregaty, które znacząco przyczynią się do wzrostu suwerennych zdolności obronnych Polski. Z niecierpliwością czekamy na rozwój i dalsze wzmocnienie naszych bliskich relacji w ramach Konsorcjum PGZ-MIECZNIK.
David Lockwood, Prezes Babcock International
Na początku tego roku Babcock otworzył wraz z partnerami nowe Biuro Zarządzania Projektami PGZ S.A w Gdyni, które będzie zarządzać realizacją programu fregat MIECZNIK.
Polski program fregat MIECZNIK jest drugim kontraktem eksportowym dla Arrowhead 140 po pierwszym zamówieniu umowy licencyjnej na projekt z PT PAL w Indonezji, na dwie fregaty. Babcock został ogłoszony jako preferowany oferent dla brytyjskiego programu fregat Type 31 w 2019, a kontrakt został potwierdzony w listopadzie tego samego roku.
Portal Stoczniowy to branżowy serwis informacyjny o przemyśle stoczniowym i marynarkach wojennych, a także innych tematach związanych z szeroko pojętym morzem.
Nasza strona internetowa używa plików cookies w celu zapewnienia poprawnego działania serwisu oraz analizy ruchu na stronie. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich użycie. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Funkcjonalne
Zawsze aktywne
Przechowywanie lub dostęp do danych technicznych jest ściśle konieczny do uzasadnionego celu umożliwienia korzystania z konkretnej usługi wyraźnie żądanej przez subskrybenta lub użytkownika, lub wyłącznie w celu przeprowadzenia transmisji komunikatu przez sieć łączności elektronicznej.
Preferencje
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest niezbędny do uzasadnionego celu przechowywania preferencji, o które nie prosi subskrybent lub użytkownik.
Statystyka
Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do celów statystycznych.Przechowywanie techniczne lub dostęp wykorzystywany wyłącznie do anonimowych celów statystycznych, które nie umożliwiają identyfikacji użytkownika.
Marketing
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest wymagany do tworzenia profili użytkowników w celu wysyłania reklam lub śledzenia użytkownika na stronie internetowej lub na kilku stronach internetowych w podobnych celach marketingowych.