Wyróżnione artykuły

Rozbudowa infrastruktury portowej w Pucku. Powstanie nowy falochron

Puck na nowo zaznacza swoją obecność na mapie morskiej Polski. W porcie rybackim rusza budowa nowego falochronu, która po latach przygotowań ma szansę stać się przełomem dla lokalnej infrastruktury.

Wiadomości

Wobec narastających zagrożeń dla morskiej infrastruktury krytycznej, obejmującej porty oraz morskie farmy wiatrowe, tegoroczna edycja Security Forum Szczecin nabiera szczególnego znaczenia.

Na tle rosnącej obecności okrętów wojennych US Navy na południowych Karaibach, wenezuelska Armada Bolivariana rozmieściła kutry rakietowe typu Peykaap III – jednostki uderzeniowe dostarczone przez Islamską Republiką Iranu.

Wrzesień w Szczecinie nie musi oznaczać końca wakacyjnych przygód. Już 14 września Morskie Centrum Nauki (MCN) im. prof. Jerzego Stelmacha zaprasza na swój pierwszy Piknik Naukowy – dzień pełen atrakcji, który łączy fascynującą naukę z morskim klimatem i rodzinną zabawą.

Co by się stało, gdyby nad rejonem zachodniej części Zatoki Pomorskiej pojawiła się salwa rakiet i dronów z Obwodu Kaliningradzkiego? Czy lądowe systemy obrony zdążyłyby zareagować, zanim zagrożenie dotrze do portów i infrastruktury krytycznej?

W nocy z 3 na 4 września doszło do niebezpiecznego incydentu u wybrzeży Algarve. Płynący na trasie Virgo–Malaga kontenerowiec Odysseus wezwał pomoc, zgłaszając obecność uzbrojonych osób na pokładzie.