Fincantieri i chiński CSSC poszerzają zakres współpracy
Opublikowane:
7 września, 2018
Włoski koncern stoczniowy Fincantieri S.p.A. i państwowy chiński gigant tego sektora China State Shipbuilding Corporation (CSSC) zawarły porozumienie, w myśl którego będą rozwijały dotychczasową współpracę przemysłową we wszystkich segmentach cywilnego przemysłu stoczniowego.
Umowę podpisano w Pekinie m.in. w obecności włoskiego ministra gospodarki i finansów Giovanniego Tria oraz prezesów zarządów Fincantieri – Giuseppe Bono i CSSC – Lei Fanpei.
Memorandum przewiduje, że strony będą dyskutować o możliwości rozszerzenia dotychczasowej współpracy, która obejmuje zawiązanie joint venture w celu budowy pierwszych dużych statków wycieczkowych, jakie kiedykolwiek powstały w Chinach na potrzeby rynku lokalnego. Współpraca ma też dotyczyć innych powiązanych działań, w tym szeregu projektów badawczo-rozwojowych w kilku obszarach przemysłu stoczniowego, takich jak: statki dla przemysłu wydobywczego (naftowego i gazowego) promy, megajachty, jednostki specjalne, konstrukcje stalowe, projektowanie i zakupy wyposażenia kabin liniowców pasażerskich oraz elementów wykończenia wnętrz, a także ustanowienia niezawodnego łańcucha dostaw w segmencie wycieczkowców w Chinach. Strony mogą rozważyć dodatkowe możliwości współpracy i w związku z tym rozszerzyć zakres umowy na inne obszary.
Obaj potentaci utworzą grupę roboczą, złożoną z sześciu członków o adekwatnej wiedzy technicznej, po trzech z każdej ze stron. Jej zadaniem do końca bieżącego roku będzie wstępne określenie działań – zdefiniowanie potencjalnych możliwości dla każdej z dziedzin wskazanych w porozumieniu oraz analiza wielkości rynku i preferowanych kierunków sprzedaży, a także potencjalnej współpracy pomiędzy CSSC i firmami wchodzącymi w skład grupy Fincantieri, bądź tworzącymi sieć poddostawców włoskiego koncernu.
W lutym 2017 r. Fincantieri, CSSC i armator wycieczkowców Carnival Corporation & plc parafowały porozumienie w sprawie budowy dwóch jednostek z opcją na kolejną czwórkę. Mają one powstać w stoczni Shanghai Waigaoqiao Shipbuilding Co. Ltd. w Szanghaju. Ponadto koncern Fincantieri podpisał list intencyjny z CSSC i szanghajskim dystryktem Baoshan w celu rozwoju łańcucha dostawców, głównie poświęconemu sektorowi wycieczkowców, a także budownictwu okrętowemu oraz kompleksową umowę w zakresie napraw, remontów i konwersji statków z Huarun Dadong Dockyard Co. Ltd., wiodącą chińską stocznią specjalizującą się w remontach jednostek pływających, ukierunkowaną na obsługę statków wycieczkowych operujących z Chin.
Portal Stoczniowy to branżowy serwis informacyjny o przemyśle stoczniowym i marynarkach wojennych, a także innych tematach związanych z szeroko pojętym morzem.
Nasza strona internetowa używa plików cookies w celu zapewnienia poprawnego działania serwisu oraz analizy ruchu na stronie. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich użycie. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Funkcjonalne
Zawsze aktywne
Przechowywanie lub dostęp do danych technicznych jest ściśle konieczny do uzasadnionego celu umożliwienia korzystania z konkretnej usługi wyraźnie żądanej przez subskrybenta lub użytkownika, lub wyłącznie w celu przeprowadzenia transmisji komunikatu przez sieć łączności elektronicznej.
Preferencje
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest niezbędny do uzasadnionego celu przechowywania preferencji, o które nie prosi subskrybent lub użytkownik.
Statystyka
Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do celów statystycznych.Przechowywanie techniczne lub dostęp wykorzystywany wyłącznie do anonimowych celów statystycznych, które nie umożliwiają identyfikacji użytkownika.
Marketing
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest wymagany do tworzenia profili użytkowników w celu wysyłania reklam lub śledzenia użytkownika na stronie internetowej lub na kilku stronach internetowych w podobnych celach marketingowych.