PKN Orlen jest zainteresowany ubieganiem się w przyszłości o nowe koncesje dla farm wiatrowych na Bałtyku, poinformował członek zarządu Zbigniew Leszczyński. Spółka chce także rozwijać się w obszarze lądowych farm wiatrowych.

“Rada Ministrów przyjęła plan zagospodarowania obszarów morskich – to jest bardzo dobra decyzja, umożliwiająca rozwój tego biznesu w Polsce. Zdobywamy obecnie doświadczenie przy projekcie Baltic Power, chcemy je wykorzystać przy kolejnych inwestycjach offshore wind. Jesteśmy przygotowani do tego, że w przyszłości będziemy ubiegać się o kolejne koncesje w polskiej części Bałtyku” – powiedział Leszczyński podczas telekonferencji.

Wskazał też, że grupa już rozwija obszar farm wiatrowych na lądzie.

“Planowane jest przejęcie w przyszłości trzech farm działających na Pomorzu o łącznej mocy ok. 90 MW. Po finalizacji tej transakcji PKN Orlen będzie posiadał w Polsce 353 MW mocy zainstalowanej w energetyce wiatrowej. Będziemy kontynuowali rozwój i oczywiście będziemy obserwowali, korzystali z możliwości akwizycji, ale również będą to nasze inwestycje w rozbudowę mocy” – dodał Leszczyński.

Źródło: