DCT Gdańsk / Portal Stoczniowy

DCT Gdańsk poinformował, że „znacząco podnosi wynagrodzenia pracownikom operacyjnym oraz technicznym”. Pensje wzrosną o 700 zł w ciągu roku.

W komunikacie firma podała, że zarząd DCT Gdańsk zaproponował pracownikom działu operacyjnego oraz działu utrzymania ruchu podwyżki wynagrodzeń. Podwyżki stanowią inicjatywę zarządu spółki, ponieważ, jak czytamy w informacji na stronie internetowej terminalu, „zgodnie z obowiązującym w spółce układem zbiorowym miało ich w tym roku nie być”.

DCT Gdańsk zaznacza, że propozycja podniesienia wynagrodzeń została przedyskutowana z zakładową organizacją związkową. W jej wyniku nie tylko podniesiono płace, ale też o kolejne dwa lata przedłużono pierwszy w historii polskiej konteneryzacji układ zbiorowy.

Zobacz też: Zastępca szefa BBN: rozważamy zakup Adelajd, żeby podtrzymać zdolności marynarki wojennej.

Na mocy tych postanowień pracownicy działu operacyjnego oraz działu utrzymania ruchu DCT Gdańsk otrzymają 700 zł podwyżki w przeciągu niecałego roku. Ponadto od kwietnia 2019 roku do 1000 zł wzrośnie premia motywacyjna dla pracowników. Co więcej, każdy pracownik będzie także otrzymywał nagrody świąteczne w wysokości 100 zł. Spółka zobowiązała się również do „utrzymania atrakcyjnej nagrody jubileuszowej i pozapłacowego systemu świadczeń socjalnych dla wszystkich pracowników”, czytamy w komunikacie.

Spółka podkreśla, że wprowadzone zmiany to potwierdzenie uznania spółki dla kadry pracowniczej. W ocenie władz firmy dobrze wykwalifikowani pracownicy „umacniają rolę DCT Gdańsk jako odpowiedzialnego lidera polskiej branży intermodalnej oraz aktywnego uczestnika dialogu społecznego”.

Podpis: tz, zdjęcie: fot.aeromedia.pl

Przemysł stoczniowy – więcej wiadomości z branży znajdziesz tutaj.