Stocznia Szczecińska / Portal Stoczniowy

W poniedziałek w Szczecinie odbyła się uroczystość oficjalnego przywrócenia historycznej nazwy stoczni. Spółka, która jeszcze do niedawna w rejestrach widniała pod nazwą Szczeciński Park Przemysłowy, formalnie wkracza na rynek pod legendarnym szyldem Stoczni Szczecińskiej.

Spotkanie było okazją do okazania troski o przebieg i następstwa zmian organizacyjnych, które czekają sektor okrętowy w Szczecinie. Stoczniowcy przygotowali list do premiera wyrażający nadzieję, że pozwolą one wykorzystać one potencjał i dynamikę rozwoju przedsiębiorstwa bez szkody dla jego pozycji rynkowej i realizowanych kontraktów. Jak napisali, patrzą z wiarą w przyszłość i wierzą, że przygotowywane decyzje odnośnie konsolidacji branży oraz losu ważnych kontraktów przyniosą pozytywne efekty. W trakcie spotkania pod listem podpisało się dziesiątki stoczniowców.

Zobacz też: Powtórka z histo­rii: fre­gaty typu Oliver Hazard Perry dla marynarki Ukrainy?

Tradycyjnie celebrujący współczesny sukces stoczniowcy pamiętali o swych poprzednikach, tych, którzy przed laty za polska wolności demokracje oddali swoje życie i zdrowie. Uczestnicy spotkania złożyli kwiaty pod tablicami upamiętniającymi poległych stoczniowców.

Źródło: Stocznia Szczecińska

Przemysł stoczniowy – więcej wiadomości z branży znajdziesz tutaj.