Foto. 8. FOW

W środę, 11 listopada, w całym kraju świętowana będzie 102. Rocznica Odzyskania Niepodległości. W tym roku upamiętniamy Narodowe Święto Niepodległości w inny niż zazwyczaj sposób. Musimy pamiętać, by wszelkie działania realizowane były przede wszystkim z zachowaniem zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego, z troską o zdrowie swoje i innych.
Ze względu na obowiązujący stan epidemii i rozprzestrzenianie się koronawirusa, a przede wszystkim mając na uwadze wspólne bezpieczeństwo, uroczystości o charakterze patriotycznym i kulturalnym nie odbędą się w tradycyjny, marynarski sposób, a udział we wszystkich wydarzeniach publicznych został ograniczony.

11 listopada na wszystkich okrętach 8. Flotylli Obrony Wybrzeża stacjonujących w Portach Wojennych w Świnoujściu i Gdyni podniesiona zostanie Wielka Gala Banderowa, a po zachodzie słońca zapalona Gala Świetlna. W przeddzień święta dowódca flotylli kontradmirał Piotr Nieć w towarzystwie dowódców jednostek wojskowych flotylli złożył wieniec pod pomnikiem “Tym którzy przywrócili Pomorze macierzy”, by upamiętnić marynarzy poległych w walkach o niepodległość naszego kraju.
Źródło: 8. FOW