Klub Marynarki Wojennej Riwiera obchodzi w tym roku swoje 75. urodziny. Z tej okazji, w czwartek 18 czerwca odbyły się uroczystości rocznicowe. Jubileusz Klubu wpisuje się w obchody Dni Morza i Święta Marynarki Wojennej.

Klub Marynarki Wojennej powstał 7 lipca 1945 roku w Gdyni. Był jedną z pierwszych placówek kulturalno-oświatowych na Pomorzu. Dziś jest miejscem otwartym zarówno dla społeczności wojskowej jak i wszystkich zainteresowanych kulturą, sztuką i turystyką.

W uroczystości jubileuszu 75-lecia Klubu Marynarki Wojennej Riwiera uczestniczył dowódca 3. Flotylli Okrętów kontradmirał Mirosław Jurkowlaniec. Podczas uroczystej zbiórki kadry i pracowników Resortu Obrony Narodowej odczytany został rozkaz okolicznościowy kierownika Klubu MW kmdr. por. Klaudiusza Nowaczyka. Następnie odbyła się projekcja krótkometrażowego filmu ilustrującego dokonania i osiągnięcia jednostki. Na zakończenie, w programie artystycznym dla zaproszonych gości, wystąpił Zespół Wokalny Klubu.

Klub Marynarki Wojennej jest główną instytucją kultury i oświaty morskiego rodzaju sił zbrojnych. Pracuje na rzecz upowszechniania dorobku i tradycji Marynarki Wojennej, organizuje działalność środowiskową, artystyczną i turystyczno-rekreacyjną. Na przestrzeni lat Klub Marynarki Wojennej otworzył swoje drzwi dla trójmiejskiej społeczności,. Odbywają się tu otwarte imprezy tj. Biesiady Literackie, Koktajle Artystyczne w Riwierze, pokazy filmów niezależnych, Spotkania ze Sztuką, pikniki marynistyczne i festyny rodzinne, które przyciągają ogromną publiczność, integrując środowisko wojskowe i mieszkańców Trójmiasta.

Źródło: 3 Flotylla Okrętów