Akademia Marynarki Wojennej rozpoczęła akcję „AMW dzieciom”. To przedsięwzięcie skierowane jest do przedszkoli oraz dzieci klas 1-3 szkół podstawowych. Wczoraj, 22 kwietnia odbyło się pierwsze wirtualne spotkanie studentki wojskowej z dziećmi z klasy 2C ze Szkoły Podstawowej nr 35 w Gdyni. Celem spotkań dzieci z kandydatami na żołnierzy zawodowych jest zwiększenie zainteresowania najmłodszych Marynarką Wojenną.

Podczas rozmowy podchorąży Joanna Szreder przeczytała dzieciom bajkę i odpowiedziała na nurtujące ich pytania związane z Marynarką Wojenną. Mali uczestnicy zadawali pytania dotyczące życia codziennego studentów AMW oraz interesowali się tematyką okrętów podwodnych. Podchorąży Joanna Szreder musiała zmierzyć się z pytaniami takimi jak:. „Czy wojskowi zawsze na obiad mają grochówkę?”, „Czy każdy żołnierz ma pozwolenie na broń?”, „Jak długo wytrzymuje w masce gazowej?”.

Akcja wzbudziła ogromne zainteresowanie nie tylko wśród uczniów, ale również podchorążowie licznie zgłaszają się do spotkania z najmłodszymi.

Serdecznie zapraszamy placówki z całej polski do bezpłatnego udziału w projekcie organizowanym przez Centrum Wsparcia Kształcenia oraz Prezydium Samorządu Studentów.

Więcej informacji można uzyskać pod adresem mailowym: a.mielnicka@amw.gdynia.pl lub pod nr telefonu 793 431 199.

Źródło: AMW