Foto. UMG

Nowy Rektor Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, prof. dr hab. inż. kpt.ż.w. Adam Weintrit wystąpił z  apelem do Studentów i Pracowników uczelni.

Szanowni Państwo,

Drodzy Studenci i Pracownicy Uniwersytetu

Obejmuję dzisiaj funkcję Rektora Uniwersytetu Morskiego w Gdyni na kadencję 2020-2024. Nie muszę chyba Państwa przekonywać, iż jest to dla mnie wielki zaszczyt i honor. Jednak w dobie pandemii koronawirusa i zapowiadanego głębokiego kryzysu gospodarczego wyzwanie to wydaje się szczególnie trudne. Mam nadzieję, że nie zawiodę Państwa.

Pragnę zapewnić, iż dołożę wszelkich starań, by stworzyć całej naszej społeczności akademickiej warunki zachowania bezpieczeństwa i stabilności, stawiając czoła pojawiającym się wyzwaniom oraz wyznaczonym wspólnie zadaniom, dbając jednocześnie o bieżące potrzeby i stały rozwój, tak by Uniwersytet Morski w Gdyni utrzymał z niemałym trudem wywalczony niedawno status uniwersytetu przymiotnikowego.

Nie będę szczędził wysiłków, aby Uniwersytet Morski w Gdyni stał się przyjaznym i inspirującym miejscem pracy i studiów, aby wszyscy członkowie naszej wspólnoty akademickiej identyfikowali się z nim i uznawali cele Uczelni za swoje. Bo tylko nasz wspólny wysiłek umożliwi zbudowanie silnej pozycji naszej Alma Mater. Proszę Państwa o pomoc i wsparcie.

Jak już wspomniałem, dodatkowych trudności w najbliższym roku przysporzy nam utrzymujący się stan pandemii. Dla wszystkich jest to trudny czas, w którym jako społeczność akademicka musimy pokazać determinację i solidarność. Wiem, że poradzimy sobie z tą wyjątkową sytuacją, a Uniwersytet Morski w Gdyni będzie mógł dalej dynamicznie się rozwijać. Nie zrobię tego jednak sam, ani wspólnie z osobami, które zaprosiłem dzisiaj do współpracy na najwyższych stanowiskach. Zróbmy to razem! Tu musi paść stara żeglarska komenda: Wszystkie ręce na pokład! A zaraz po obraniu właściwego kursu kolejna komenda: Cała naprzód!

Prof. dr hab. inż. kpt.ż.w. Adam Weintrit

Rektor Uniwersytetu Morskiego w Gdyni