Baltic Engineering / Portal Stoczniowy

Gdańska spółka Baltic Engineering działa już od ponad 25 lat. Założona w 1992 roku firma specjalizuje się w remontach jednostek różnego typu, a dzięki wysokiej jakości wykonywanych usług i rzetelności zdobyła silną pozycję na rynku. Dzisiaj Baltic Engineering jest marką rozpoznawalną wśród bałtyckich armatorów. Nie bez powodu kilka lat temu spółka została wyróżniona diamentem prestiżowego miesięcznika „Forbes”.

Obecnie spółka ma ofercie całą paletę usług przemysłowych, nie tylko dla armatorów morskich. Baltic Engineering jest oczywiście rozpoznawalna przede wszystkim jako wykonawca prac serwisowych statków morskich dla klientów polskich oraz zagranicznych. Firma wykonuje m.in. kompleksowe remonty jednostek (także dokowanie). Specjaliści Baltic Engineering zajmują się również diagnostyką silników wysokoprężnych oraz urządzeń pomocniczych. Na swoim koncie spółka ma realizacje wielu remontów siłowni okrętowych oraz poszczególnych urządzeń, np. przekładni zębatych, pomp, sprężarek i turbosprężarek, kotłów i zbiorników czy rurowych systemów okrętów. Firma świadczy też usługi wyważania statycznego i dynamicznego elementów wirujących, do czego wykorzystuje własne wyważarki.

Warto odnotować, że Baltic Engineering zlecenia realizuje nie tylko z wykorzystaniem własnego doku (spółka kupiła go w 2012 roku) pływającego i warsztatu. Specjaliści firmy pracują także w lokalnych portach. Możliwe jest również przeprowadzenie remontu na morzu, w czasie eksploatacji jednostki. Firma podkreśla, że jest w stanie realizować takie zlecenia praktycznie w każdym porcie Europy.

Może Cię zainteresować:

Prom Polskiej Żeglugi Bałtyckiej w tym sezonie wraca na Bornholm

Prom Polskiej Żeglugi Bałtyckiej w tym sezonie wraca na Bornholm

Gdańska spółka Baltic Engineering działa już od ponad 25 lat. Założona w 1992 roku firma specjalizuje się w remontach jednostek różnego typu, a dzięki wysokiej jakości wykonywanych usług i rzetelności zdobyła silną pozycję na rynku. Czytaj dalej

Gdańska spółka pracuje też na rzecz klientów spoza środowisk armatorskich. Początkowo pracownicy firmy wykonywali remonty maszyn produkcyjnych z linii technologicznych, które uległy awarii, ale z czasem oferta usług serwisowych dla przemysłu lądowego została znacząco rozszerzona. Baltic Engineering może pochwalić się wieloma remontami całych obiektów przemysłowych oraz linii technologicznych. Klienci cenią tę spółką także dlatego, że jej pracownicy świadczą całoroczny, całodobowy serwis w przypadku wystąpienia awarii. Właśnie w ten sposób zdobywa się zaufanie kolejnych kontrahentów. Dzisiaj firma świadczy takie usługi m.in. w fabrykach papieru, opakowań tekturowych czy przetwórstwa spożywczego. Na tym jednak nie koniec, ponieważ spółka rozszerza działalność i kieruje swoją ofertę także do innych branż.

Trzeba jednak podkreślić, że firma zaczynała budowanie swojej pozycji rynkowej od świadczenia usług związanych z serwisem regeneracyjnym. Mówiąc w skrócie, usługi tego typu polegają na odbudowie kształtu, przywróceniu funkcjonalności oraz wszelkich własności fizycznych i mechanicznych różnych elementów maszyn. Z czasem w zasadzie każda maszyna produkcyjna wymaga takiego zabiegu na skutek zużycia.

Może Cię zainteresować:

Unity Line wprowadza do oferty wycieczki po Odrze i Zalewie Szczecińskim

Unity Line wprowadza do oferty wycieczki po Odrze i Zalewie Szczecińskim

Gdańska spółka Baltic Engineering działa już od ponad 25 lat. Założona w 1992 roku firma specjalizuje się w remontach jednostek różnego typu, a dzięki wysokiej jakości wykonywanych usług i rzetelności zdobyła silną pozycję na rynku. Czytaj dalej

Serwis regeneracyjny spółka Baltic Engineering świadczy do dziś, ale obecnie wykorzystuje rozwiązania najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Oferta firmy opiera się na wykorzystaniu różnych metod spawalniczych oraz materiałów chemoutwardzalnych.

Profil oraz struktura firmy kształtowały się przez kilka pierwszych lat po rozpoczęciu działalności, ale jednym z kluczowych wydarzeń w historii Baltic Engineering było zakupienie pływającego doku w 2012 roku. Dzięki temu gdańska firma zyskała możliwość pełnej, kompleksowej obsługi małych jednostek pływających. Również w 2012 roku spółka Baltic Engineering została wyróżniona diamentem prestiżowego miesięcznika biznesowego „Forbes”.

Zarząd spółki dba o najwyższą jakość i rzetelność świadczonych usług. Baltic Engineering uzyskała szereg certyfikatów, które to poświadczają. Są to m.in. Certyfikat ISO 9001:2015-10, Certyfikat AQAP 2110:2016. Spółka ma też Świadectwo Uznania wydane przez Polski Rejestr Statków oraz autoryzację producenta Chester Molecular. Baltic Engineering jest również autoryzowanym przedstawicielem ZM „Wola” w zakresie silników napędowych, agregatów prądotwórczych oraz przekładni.

Podpis: am