BlackBox Phoenix – wyjątkowe urządzenie służące do przechowywania nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach baz pamięci i danych komputerowych, stworzone przez izraelską firmę Axxana, zostanie zaprezentowany podczas odbywającego się w dniach 3-6 września 2019 roku Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach.

Na  targach w Kielcach będzie obecny  Dr. Alex Winokur współtwórca firmy Axxana i autor produktu Phoenix.

Urządzenie, przeznaczone m.in. dla wojska i przemysłu obronnego, w Polsce dystrybuowane jest przez firmę GreenComputing i integratora, firmę Egida IT Solutions.

Egida IT Solutions  będzie jednym z wystawców podczas targów MSPO w Kielcach. Na swoim stoisku E12 na terenie Targów Kielce SA przy ul. Zakładowej 1 w Kielcach będzie prezentować m.in. Phoenix.

Macierz dyskowa Axxana Phoenix jest najbardziej na świecie odpornym na zniszczenia urządzeniem tego typu.

Phoenix zawiera procesor, pamięć, łącza komunikacyjne i moduł zasilania z akumulatorem w ochronnej obudowie zaprojektowanej tak, by wytrzymywać ekstremalne warunki, w tym trzęsienie ziemi, wybuch  czy ogień (minimum godzinę bezpośredniego kontaktu z płomieniem o temperaturze 945 st. C), 5 godzin ciepła (260 stopni C), upadek z wysokości 5 metrów, nacisk 2 ton,  jest też wodoodporny (dla 1 metra słupa wody).

Urządzenie może chronić do 30 TB danych, jednocześnie przetwarzając i dając do nich dostęp.

Produkt zaprojektowany przez Axxanę, ma budowę warstwową. W sercu systemu jest wzmocniona płyta główna z procesorem dwurdzeniowym Intel 17 i systemem operacyjnym Linux Ubuntu 18.

System zawiera do 30 TB pamięci SSD i baterię, która wytrzymuje 6 godzin przetwarzania danych.

Zawiera też modem WiFi, umożliwiający bezprzewodową komunikację.

Wszystkie te elementy są chronione przed wpływem niekorzystnych czynników poprzez elementy ze stali, drewna i materiałów ogniotrwałych. Całość waży około 200 kilogramów.

Phoenix może służyć jako kopia zapasowa dla każdego serwera aplikacji. Produkt może wytrzymać różne ekstremalne warunki, które mogą się pojawić podczas katastrofy.

Opracowanie systemu Phoenix to punkt zwrotny w rozwiązaniach oferowanych przez firmę Axxana. To możliwość stałego dostępu do aplikacji dla przedsiębiorstw i organizacji, bez dodatkowych kosztów i ograniczeń typowych dla tradycyjnych rozwiązań, związanych z odzyskiwaniem danych.

System Phoenix został wprowadzony w wielu centrach produkcji danych na całym świecie i zebrał szereg prestiżowych nagród branżowych.

GreenComputing oferuje rozwiązania dla najbardziej wymagających klientów w zakresie zabezpieczenia ciągłości przetwarzania danych i podnoszenia efektywności operacji IT. Oferta GreenComputing adresowana jest do odbiorców mających najwyższe wymagania jakościowe, których spełnienie jest krytyczne dla realizacji misji firmy i prowadzonych operacji.

Egida IT Solutions jest dynamicznie rozwijającą się firmą w sektorze informatycznym.  Firma podejmuje się realizacji dużych, rozproszonych projektów informatycznych oferując kompleksową usługę począwszy od analizy potrzeb klienta i konsultacji przedwdrożeniowych po dostawę i instalację sprzętu.

28 edycja Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach to nie tylko kompleksowa prezentacja sprzętu wojskowego, ale także biznesowe spotkania i umowy zawierane pomiędzy producentami sektora obronnego z różnych kontynentów.

Trzecia pod względem wielkości i prestiżu wystawa Europy, po targach w Paryżu i Londynie, odbędzie się w dniach 3-6 września 2019 roku. Upłynie pod znakiem Wystawy Narodowej Stanów Zjednoczonych i 20. jubileuszu Wystawy Sił Zbrojnych, którą będzie można zwiedzić podczas Dnia Otwartego – 7 września.

Podpis   ER