MHI Vestas / Portal Stoczniowy

Według zagranicznych mediów branżowych, Helle Thorning-Schmidt, która w latach 2011-2015 pełniła funkcję premiera duńskiego rządu, otrzymała nominację na stanowisko członka zarządu duńsko-japońskiej spółki MHI Vestas. To jeden z największych na świecie producentów morskich turbin wiatrowych.

Nie jest jeszcze pewne, jaką funkcję w zarządzie będzie pełniła była duńska premier. Nie wiadomo też, jaki będzie zakres jej kompetencji w MHI Vestas. Według biznesowych mediów, kwestie te zostaną rozstrzygnięte 3 kwietnia, podczas walnego zgromadzenia akcjonariuszy spółki. Firma należy do duńskiej spółki Vestas Wind Systems oraz japońskiej firmy Mitsubishi Heavy Industries.

Może Cię zainteresować:

Rekrutacja w MHI Vestas. Lider branży offshore szuka pracowników

Rekrutacja w MHI Vestas. Lider branży offshore szuka pracowników

Według zagranicznych mediów branżowych, Helle Thorning-Schmidt, która w latach 2011-2015 pełniła funkcję premiera duńskiego rządu, otrzymała nominację na stanowisko członka zarządu duńsko-japońskiej spółki MHI Vestas. To jeden z największych na świecie producentów morskich turbin wiatrowych. Czytaj dalej

Była duńska premier Helle Thorning-Schmidt w zarządzie MHI Vestas ma zastąpić Lykkego Friisa, który zrezygnował ze stanowiska latem ubiegłego roku. Na marginesie warto odnotować, że Friis w latach 2009-2011 pełnił funkcję ministra ds. klimatu i energii w rządzie Danii. Jeżeli zaś chodzi o samą Helle Thorning-Schmidt, to od trzech lat jest ona prezesem organizacji charytatywnej Save the Children International.

MHI Vestas Offshore Wind to jeden z globalnych liderów w zakresie produkcji turbin wiatrowych dla morskich farm. W biurach i fabrykach spółki pracuje ponad 2,5 tys. osób. Pod koniec ubiegłego roku duńska spółka jako pierwsza firma na świecie wprowadziła do swojej oferty turbinę o mocy 10 MW – V164-10.0. MHI Vestas liczy, że pierwsze takie urządzenie zostanie zamontowane na morzu w 2021 roku.

Podpis: am