Prezentacja  pierwszego we flocie firmy Costa flagowego statku Costa Smeralda napędzanego gazem ziemnym była tematem przewodnim konferencji Costy w Warszawie.

Na konferencję  przybyli goście z całego kraju oraz kierownictwo Costy -Alessandro Bottaro Mediterranean New Markets, UK, East Europe, Africa and Middle East  Sales & Marketing Director oraz Ekaterina Ilyushina Business Development Manager in Russia & Poland.

Tematem przewodnim konferencji była nowa generacja statku flagowego Costa Smeralda, który będzie pierwszym statkiem Costa napędzanym skroplonym gazem ziemnym (LNG) – najczystszym na świecie paliwem kopalnym.

Wprowadzenie do floty Costy Smeralda stanowić będzie przełom ekologiczny i krok w kierunku poprawy jakości powietrza, poprzez niemal całkowite zapobieganie emisji pyłów i tlenków siarki na morzu i w porcie.

Costa Smeralda będzie kursować w zachodniej części Morza Śródziemnego do kwietnia 2021 roku, podczas tygodniowych rejsów będzie odwiedzać Savonę, Marsylię, Barcelonę, Palmę de Mallorca, Civitavecchię i La Spezia.

Costa Smeralda ma 2612 kabiny, w tym 1656 kabin z balkonem i 106 kabin z ogrodem zimowym. Smeralda może zmieścić na pokładzie 6518 pasażerów, którzy mogą stołować się w 11 restauracjach 19 barach i zażywać kąpieli w 4 basenach.

Kabiny zostały zaprojektowane przez pracownię Dordoni Architetti z Mediolanu i ozdobione kolorami i geometrycznymi wzorami związanymi z włoskimi miastami . Każdy z pokładów i przestrzeni  ogólnodostępnych ma nazwę poświęconą słynnym miejscom i placom we Włoszech: od Palermo (pokład 4) do Triestu (pokład 20).

Costa Smeralda będzie miała szesnaście restauracji i lokali gastronomicznych, w tym Teppanyaki, Pummid’Oro Pizzeria, rodzinną restaurację Tutti a tavola, która oferuje również wiele dodatkowych rozrywek oraz Laboratorio del Gusto (laboratorium smaku), w którym goście mogą cieszyć się z przygotowywania kolacji.

Na gości czeka dziewiętnaście barów, w których można się zrelaksować i wypić drinka, takich jak Ferrari Spumante Spazio Bollicine, Aperol Spritz Bar na zewnętrznych pokładach, elegancki Campari Bar lub „The Nutella Café”.

Inną atrakcją na pokładzie jest Spa z salonem piękności, łaźnią turecką, basenem do thalassoterapii i szesnastoma gabinetami zabiegowymi oraz pokojami relaksacyjnymi ze śniegiem lub solą. Siłownia zaprezentuje najbardziej innowacyjne urządzenia „Technogym”.

Zabawa dla wszystkich grup wiekowych będzie kontynuowana w parku wodnym ze zjeżdżalniami lub na polu multisport, na czterech basenach, w teatrze, dyskotece, kasynie, piano barze jazzowym i sali gier. Dzieci będą cieszyć się w pełni na specjalnie dla nich przeznaczonej przestrzeni.

Wycieczkowiec ma długość 337 m, szerokość 42 m i 80,45 m. wysokości.

Od 2000 roku Costa jest częścią Carnival Corporation & plc, największego na świecie operatora statków wycieczkowych.

Konferencję poprowadziła Pani Ekaterina Ilyushina. Zaprezentowała ona szereg ciekawostek, jakie Costa ma na pokładach swoich statków pasażerskich oraz przedstawiła podejście przewoźnika do kwestii ochrony środowiska.

Costa jest włoską firmą wycieczkową z siedzibą w Genui, gdzie zatrudnia około 30 000 pracowników na lądzie, jak i na pokładach statków. Wszystkie statki pływają pod włoską banderą.

Flota Costa składa się z 27 statków, z czego 6 to nowe jednostki.

PLANETA JEST W NASZYCH RĘKACH!

Takie motto przyświeca firmie Costa.

„Jesteśmy bardzo zaangażowani w ochronę środowiska i pomoc charytatywną” – przekonywała Pani Ekaterina Ilyushina.

Costa w ramach swojej działalności rozdała 21784 posiłków dla najbardziej potrzebujących i zorganizowała 28032 godziny lekcji edukacji dla młodzieży. Firma angażowała się także w pomoc 868 kobietom, które padły ofiarami przemocy.

Hasło „Planeta jest w naszych rękach” towarzyszyła projektowi sprzątania 316380 m2 plaż oraz dna morskiego.

Od 2003 roku na pokładach Costy przestano używać plastikowych słomek, szklanek, talerzy i sztućców, natomiast w 2000 roku wymieniono produkty jednorazowego użytku do higieny osobistej na dozowniki, dzięki czemu 22 proc. plastiku podlega recyklingowi.

Podpis: ER