Fot. Rosyjski Okręt Patrolowy Dmitrij Rogaczow

Rosyjskie okręty patrolowe Dmitrij Rogaczow i Paweł Derżawin, bazujące w Noworosyjsku przeprowadziły strzelania artyleryjskie na morskich poligonach bojowych na Morzu Czarnym.

W trakcie ćwiczeń bojowych załogi okrętów wojennych z powodzeniem zaatakowały wszystkie cele nawodne i powietrzne, a także przeprowadziły ćwiczenia z zakresu wojny elektronicznej na okrętach, ustawiając pasywne zakłócenia radarowe krótkiego zasięgu” – poinformowało biuro prasowe w oświadczeniu.

W pierwszym etapie ćwiczeń okręty wojenne przeprowadziły ćwiczenie obrony powietrznej, ćwicząc algorytm operacji wykrywania i eliminowania nisko lecących małych celów powietrznych fikcyjnego przeciwnika. Jak podało biuro prasowe, w ćwiczeniach bezzałogowe statki powietrzne Floty Czarnomorskiej symulowały powietrznego wroga.

W ramach manewrów załogi okrętów ćwiczyły przygotowanie lądowiska dla helikopterów na pokładzie. Jak podało biuro prasowe, podczas ćwiczeń zespoły straży pożarnej przećwiczyły działania ratownicze podczas operacji lądowania śmigłowca.

W oświadczeniu podano również, że po zakończeniu ćwiczeń załogi okrętów powróciły do macierzystych baz morskich i rozpoczęły działania zgodnie z planem sił zadaniowych rosyjskiej Floty Czarnomorskiej.

Autor: MD

https://portalstoczniowy.pl/category/marynarka-bezpieczenstwo/