DFDS tymczasowo zawiesza wszystkie mini rejsy na trasie z Newcastle do Amsterdamu i zmniejsza ilość pasażerów na rejsach do Francji.

Promy na trasie z Newcastle do Amsterdamu będą nadal kursować dla osób podróżujących z rezerwacją transportu z pojazdami lub jako piesi pasażerowie, a rezerwacje pozostaną dostępne. Liczba pasażerów zostanie zmniejszona do 50% na rejsach DFDS z Dover do Calais i Dunkierki oraz z Newhaven do Dieppe.

Rezerwacje mini rejsów do daty  6 kwietnia włącznie zostaną automatycznie anulowane ze skutkiem natychmiastowym, a voucher na podróż zostanie przyznany do wykorzystania przy przyszłości. Rejsy na trasie z Newcastle do Amsterdamu pozostają bez zmian dla pieszych pasażerów oraz osób podróżujących z samochodami, a nowe rezerwacje nadal są przyjmowane.

Podjęto również osobną decyzję o zmniejszeniu przepustowości pasażerów o 50% na wszystkich statkach na trasach Zachodniego Kanału i Wschodniego Kanału z efektem natychmiastowym aż do 6 kwietnia. Liczba rejsów nie zostanie zmniejszona, harmonogramy pozostaną takie same.

Na pokładach wszystkich promów, DFDS podjęło działania, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się Koronawirusa / COVID-19:

  • Dozowniki ze środkami dezynfekującymi zostały zainstalowane na statku, aby mogli z nich korzystać pasażerowie.
  • Nieprzerwane, dodatkowe czyszczenie punktów styku.
  • Na statkach kursujących na trasie Newcastle-Amsterdam, King Seaways i Princess Seaways posiłki w formie bufetu będą teraz podawane pasażerom przez personel i nie więcej niż 100 osób będzie mogło przebywać w jednej sali na raz.
  • Załoga statku podlega surowym przepisom i wymogom higieny.
  • Jeśli zajdzie taka potrzeba, promy wyposażone są w zapas masek, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się infekcji.

DFDS zastosowało się do każdego zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia, aby zminimalizować rozprzestrzenianie się Koronawirusa/ COVID-19 oraz aby chronić zdrowie podróżujących.

Źródło: DFDS