dfds / portal stoczniowy

DFDS sygnowało umowę z firmą Stora Enso. W związku z tym armator od połowy czerwca dołącza do swojej siatki połączeń nową trasę. Jego promy będzie kursować pomiędzy Zeebrugge a Göteborgiem.

Na mocy zawartego właśnie porozumienia z jednym z wiodących producentów papieru i opakowań papierowych, DFDS będzie odpowiedzialny co roku za transport ok. 700 tysięcy ton produktów wytwarzanych przez fińskiego giganta.

Może Cię zainteresować:

“Pływający szpieg” Artemis  dla szwedzkiej marynarki zwodowany w Gdyni

“Pływający szpieg” Artemis dla szwedzkiej marynarki zwodowany w Gdyni

DFDS sygnowało umowę z firmą Stora Enso. W związku z tym armator od połowy czerwca dołącza do swojej siatki połączeń nową trasę. Jego promy będzie kursować pomiędzy Zeebrugge a Göteborgiem. Czytaj dalej

Aby wypełnić zapisy umowy, przewoźnik otworzy nowe połączenie. Statki DFDS będą od połowy czerwca kursować również na trasie Zeebrugge-Göteborg. Przewoźnik pozyska dwa promy, które będą wykonywać połączenia na nowej linii pomiędzy Szwecją a Belgią. Liczba kursów realizowanych na trasach pomiędzy tymi dwoma krajami wzrośnie z 8 do 12.

– Jesteśmy zadowoleni, że możemy rozszerzyć naszą współpracę z firmą Stora Enso i wesprzeć ich rozwój poprzez wydajną i elastyczną obsługę trasy – powiedział Peder Gellert Pedersen z DFDS.

Do obsługi serwisu wykorzystane zostaną w sumie trzy promy – jeden zostanie przesunięty z trasy Gent-Göteborg, a dwa pozostałe firma pozyska na rynku. Będą to jednostki Slingeborg oraz Schieborg, których operatorem był SOL Continent Line, obsługujący do tej pory serwis Gent-Göteborg dla Stora Enso. DFDS zapłaci za nie 270 milionów koron duńskich.

Umowa zawarta pomiędzy DFDS a Stora Enso będzie obowiązywała przez 5 lat z opcją przedłużenia jej o kolejne 3 lata.

Źródło: Promyskat.pl.