Największym statkiem, jaki w tym sezonie zawinie do Portu Gdynia, jest  Norwegian Getaway. Ten kolos, mierzący ponad 325 metrów jest najbardziej okazałym wycieczkowcem, jaki kiedykolwiek pojawił się w polskim porcie. Jednostka zacumowała na około 9 godzin przy nabrzeżu Francuskim 27 czerwca.

Pływający pod banderą Bahamów Norwegian Getaway należy do armatora Norwegian Cruise Line. Na jego pokładzie znajduje się ponad 2000 kabin i apartamentów zdolnych pomieścić niemal 4000 pasażerów. Załoga wycieczkowca może liczyć blisko 1600 osób.

Statek został zbudowany w 2014 roku w niemieckiej stoczni Meyer Werft w Papenburgu. Ma 325,7 metrów długości  i 130 metrów szerokości. Wyporność wynosi 146600 ton, a prędkość do 22 węzłów.

Na pokładzie Norwegian Getaway znajdują się 22 bary i salony oraz 26 różnych lokali gastronomicznych, z których 6 jest dostępnych bez dodatkowych opłat.

Na pokładzie Norwegian Getaway znajduje się 2014 kabin, oferujących nowoczesne rozwiązania, elegancki wystrój i komfortowe rozplanowanie wnętrz. Zostały zaprojektowane, aby zaspokajać potrzeby różnych pasażerów – niezależnie od tego, czy podróżują sami, z całą rodziną, z przyjaciółmi czy z ukochaną osobą. Od praktycznie urządzonych kabin jednoosobowych typu Studio po luksusowe apartamenty Deluxe, Norwegian Getaway zachwyca przemyślanym wykorzystaniem przestrzeni i pięknym designem.

Obok tradycyjnego podziału na Kabiny wewnętrzne, zewnętrzne, Kabiny z balkonem i apartamenty, amerykański operator wprowadził dodatkowe typy: SPA , Haven i Family. Kabiny i mini apartamenty SPA oferują łatwy dostęp do centrum wypoczynkowego i centrum fitness oraz bezpłatny wstęp do Term.

Apartamenty Haven dedykowane są osobom, które podczas rejsu pragną prywatności, luksusowego otoczenia i nienagannej obsługi, dostępnej przez całą dobę. Kategoria Family stworzona z kolei została dla rodzin – dodatkowe sypialnie, szafy i łazienki idealnie nadadzą się dla rodziców, podróżujących z dziećmi.

Norwegian Getaway oferuje rejsy transkontynentalne, na Karaiby, fiordy norweskie, Bahamy i Bermudy. Proponuje też rejsy po Morzu Bałtyckim i Morzu Śródziemnym.

Podpis   ER