MHI Vestas Praca 02 / Portal Stoczniowy

Producent morskich turbin wiatrowych MHI Vestas Offshore Wind zamierza w najbliższych tygodniach zatrudnić „setki” pracowników do fabryki łopat, znajdującej się na brytyjskiej wyspie Isle of Wight.   

Spółka podała w komunikacie, że rekrutacja wynika ze zwiększonego zainteresowania turbiną V164 do morskich farm wiatrowych wiatrowych. Jak ostatnio pisaliśmy na Portalu Stoczniowym, japońsko-duńska firma wprowadziła do sprzedaży pierwszą turbinę o mocy 10 MW.

Dyrektor produkcji MHI Vestas w Wielkiej Brytanii James Luter mówi, że firma poszukuje pracowników, którzy charakteryzują się „odpowiednią postawą” oraz etyka pracy i chcą stanowić część historycznego przedsięwzięcia.

Zobacz też: Gazprom i Shell pracują nad koncepcją terminala LNG nad Bałtykiem.

– Budujemy największe na świecie seryjnie produkowane łopaty to turbin wiatrowych – podkreśla James Luter. – Tutaj, na wyspie pomagamy przestawić świat na czystą energię – dodaje.

Obecnie firma w swojej fabryce łopat do turbin wiatrowych na Isle of Wight zatrudnia 300 pracowników. MHI Vestas zapewnia, że nowo zatrudnionym osobom oferuje atrakcyjne wynagrodzenie, pakiet świadczeń socjalnych oraz zaawansowany program szkoleniowy. Dzięki wdrożeniu tego programu firma przyjmie do pracy osoby, które nie mają doświadczenia w produkcji tego typu elementów.

Zobacz też: Dania kupuje rakiety SM-2 Block IIIA dla fregat klasy Iver Huitfield [WIDEO]

– Przyjdź z dobrą postawą i chęcią uczenia się, a my zapewnimy ci wszystkie potrzebne szkolenia – zachęca James Luter.

Szczegółowe informacje na temat ofert pracy w MHI Vestas można znaleźć pod tym linkiem.

Podpis: tz

Offshore – więcej wiadomości na ten temat znajdziesz tutaj.