DFDS ogłasza dodanie w tym roku dwóch nowych promów na trasę z Newcastle do Amsterdamu.

Promy o nazwie Moby Wonder oraz Moby Aki, dołączą do floty w tym roku, a pierwsze rejsy rozpoczną na początku 2020 r.

DFDS zawarło umowę z włoskim przewoźnikiem promowym Moby, na wymianę dwóch promów pasażerskich. Celem tej umowy jest podniesienie jakości obsługi klienta oraz przepustowości na trasie z Newcastle do Amsterdamu.

Firma Moby otrzyma dwa promy pasażerskie, które obecnie kursują na tej trasie – King Seaways oraz Princess Seaways, zbudowane w 1987r. i 1986r.

DFDS otrzyma od Moby promy pasażerskie – Moby Wonder z 2001r. oraz Moby Aki z 2005r. Po dołączeniu do floty, promy zmienią nazwy, ale jeszcze nie zapadła decyzja na jakie.

Promy od firmy Moby mają zostać dostarczone w drugiej części października 2019 roku i zostaną poddane znacznej modyfikacji, w tym inwestycjom komercyjnym oraz technicznym na pokładzie, a także inwestycjom portowym.

DFDS będzie czarterować promy King Seaways oraz Princess Seaways bez załogi, do stycznia i lutego 2020 roku.

Kasper Moos, Wiceprezes & Dyrektor BU Short Routes & Passengers w DFDS powiedział: „Nowe promy są idealnie dopasowane do trasy z Newcastle do Amsterdamu. Zapewnią naszym pasażerom nowoczesne udogodnienia na pokładzie oraz zwiększą pojemność pojazdów. Nowy tonaż pozwoli DFDS na zwiększenie liczby pasażerów zaspokajając rosnące zapotrzebowanie pasażerów podróżujących z samochodami. Dla klientów towarowych będziemy mogli zaoferować większą pojemność, która pozostanie stała przez cały rok.”

Przewidywana zdolność przewozowa DFDS wzrośnie o około 40%* w ujęciu rocznym, a pojemność samochodowa wzrośnie o około 5% w ujęciu rocznym.

Aby uzyskać więcej informacji o DFDS lub sprawdzić najnowszy rozkład rejsów, taryfy i oferty na wszystkich trasach z Wielkiej Brytanii wejdź na www.dfds.pl

Podpis: MD