Fot. PGZ SA

29 maja obchodzony był Dzień Weterana. W Grupie Kapitałowej PGZ S.A. zatrudnionych jest obecnie 127 osób, które mają status weterana lub wykonywały pracę w polskich kontyngentach wojskowych.

Zarówno PGZ S.A. jak i Fundacja PGZ, od chwili swojego powstania, wspierają środowisko weteranów i ich rodzin. Wsparcie dotyczy zarówno projektów długofalowych drużyny Team Invictus – Poland, jak też projektów krótkofalowych takich jak zakończony niedawno projekt Rowerowa Odnowa – dla Weterana. Forma pomocy ma różne oblicza – są to między innymi programy oraz darowizny rzeczowe i finansowe. Często są one realizowane wspólnie z organizacjami pożytku publicznego – fundacjami i stowarzyszeniami, które prowadzą działania na rzecz środowiska weteranów. Wśród naszych partnerów wyróżniamy: Fundację Dorastaj z Nami, Stowarzyszenie Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju, Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa oraz Fundację Invictus Veteranus.

Podsumowując działania PGZ S.A., występuje on w roli:

– Partnera Strategicznego polskiej reprezentacji weteranów na Invictus Games – od początku startu polskiej drużyny w tych zawodach;

– organizatora 4 projektów na rzecz weteranów.

Działania Fundacji obejmują zaś:

– 17 darowizn, w tym 7 darowizn rzeczowych i 10 darowizn pieniężnych;

– wsparcie indywidualne dla 9 weteranów;

– wsparcie indywidualne dla 4 rodzin weteranów (w tym 10 dzieci);

– wsparcie dla 4 organizacji pozarządowych wspierających środowisko weteranów i ich rodzin;

– 1 dedykowany program Fundacji;

– wsparcie 6 projektów na rzecz weteranów i ich rodzin,

Wartość dodana wynikająca z działań podjętych przez PGZ S.A. i Fundację to w sumie kilkaset tysięcy złotych. Do tego dochodzi aktywność podejmowana przez poszczególne spółki tworzące Grupę Kapitałową PGZ.

W przeddzień obchodzonego 29 maja Dnia Weterana, prezes PGZ S.A., Sebastian Chwałek spotkał się z weteranami pracującymi w spółce. Prezes skierował do nich indywidualne listy z podziękowaniami za służbę i pracę w kontyngentach wojskowych. Ten drobny gest to potwierdzenie, że w Grupie PGZ weterani mogą liczyć na szacunek i wsparcie. “Jesteśmy dumni, że wśród pracowników naszej Grupy jest tylu weteranów i uczestników misji zagranicznych. Dziękujemy za Waszą służbę!”

Źródło: PGZ SA/Agnieszka Godlewska