Uruchomienie tajwańskiego projektu morskiej energii wiatrowej Formosa 2 376 MW.

Siemens Gamesa zainstaluje morskie turbiny wiatrowe 47 SG 8.0-167 DD.
Umowa obejmuje 20-letnią umowę o świadczenie kompleksowych usług. W wyniku zamówienia potwierdzone zaległości SGRE na rynku tajwańskim wynoszą blisko 2 GW.

Uruchomienie projektu morskiej farmy wiatrowej Formosa 2 o mocy 376 MW na Tajwanie zbliżyło się do budowy w następstwie zamówienia od partnerów Green Investment Group Macquarie i Swancor Renewable Energy.
Projekt, zlokalizowany w hrabstwie Miaoli, będzie składał się z 47 jednostek morskiej turbiny wiatrowej SG 8.0-167 DD, a budowa ma się rozpocząć w 2020 r. Park znajduje się w pobliżu pierwszej komercyjnej morskiej elektrowni wiatrowej na Tajwanie , Formosa 1, która składa się łącznie z 22 morskich turbin wiatrowych SGRE z połączonymi fazami 1 i 2.
„Z przyjemnością ogłaszamy pozytywną decyzję inwestycyjną i jesteśmy teraz gotowi do rozpoczęcia budowy morskiej farmy wiatrowej Formosa 2”, mówi Kimberly Cram, dyrektor projektu Formosa 2. „Po zakończeniu budowy farma będzie generować wystarczającą moc zielonej energii elektrycznej do zasilania 380 tys.  domów. Projekt stanowi znaczący wkład w realizację tajwańskich celów w zakresie energii odnawialnej.” dodał dyrektor.
To zamówienie na projekt Formosa 2 powoduje, że portfel zamówień SGRE na Tajwanie zbliża się do 2 GW . Ten najnowszy park wiatrowy będzie jednym z pierwszych projektów strefowego programu rozwoju rządu Tajwanu. Inicjatywa ta została uruchomiona w celu promowania budowy morskiej energii wiatrowej o mocy 5,5 GW do 2025 r.

Źródło: Siemens Gamesa