Fincantieri buduje luksusowy statek / Portal Stoczniowy

Włoski holding stoczniowy Fincantieri poinformował, że pierwszy kwartał 2019 roku znów był rekordowy, jeżeli chodzi o liczbę pozyskanych zamówień na budowę statków wycieczkowych oraz ogólny portfel kontraktów.

Włoski gigant podał w komunikacie, że w pierwszym kwartale tego roku pozyskał zamówienia na budowę 11 statków wycieczkowych dla pięciu marek armatorskich. Stocznie Fincantieri zbudują nowe jednostki dla linii: Ocenia, Regent Seven Seas Cruises, Viking Cruises, MSC Cruises, Princess Cruises. Kontrakty dotyczące budowy tych 11 statków wycieczkowych są warte 6,5 mld euro.

Holding Fincantieri poinformował również, że jego portfel zamówień w ujęciu całościowym warty jest obecnie 34,3 mld euro i dotyczy budowy 104 statków. Dla porównania: jeszcze na koniec 2018 roku koncern miał zakontraktowane budowy statków o wartości 21,8 mld euro.

Może Cię zainteresować:

Czwarty patrolowiec typu Samuel Beckett wszedł do służby w Irish Naval Service

Czwarty patrolowiec typu Samuel Beckett wszedł do służby w Irish Naval Service

Włoski holding stoczniowy Fincantieri poinformował, że pierwszy kwartał 2019 roku znów był rekordowy, jeżeli chodzi o liczbę pozyskanych zamówień na budowę statków wycieczkowych oraz ogólny portfel kontraktów. Czytaj dalej

W pierwszym kwartale 2019 roku grupa Fincantieri odnotowała też prognozowany wzrost przychodów. Wyniósł on 13 proc. rok do roku: w tym roku było to 1,38 mld euro, a rok wcześniej 1,22 mld. Z tego, 1,11 mld euro to przychody z produkcji nowych statków. W tym segmencie grupa Fincantieri odnotowała wzrost o 8,8 proc. rok do roku.

Management Fincantieri zakłada, że w ujęciu całorocznym w 2019 roku przychody i zysk koncernu będą na poziomie zbliżonym do tego, który osiągnięto w 2018 roku. W pierwszym kwartale zysk Fincantieri wyniósł 90 mln euro (rok wcześniej: 89 mln euro). Do końca grudnia stocznie działające pod szyldem włoskiego giganta mają zaplanowane dostawy ośmiu jednostek: sześciu statków wycieczkowych oraz dwóch okrętów dla marynarki wojennej.

Podpis: tz