Fot. Sea Ghost Group

Funkcjonariusze Straży Granicznej ze Świecka (Lubuskie) odzyskali skradzioną w Niemczech łódź motorową z przyczepą. Wartość zestawu to 50 tys. zł. Do sprawy zatrzymano obywatela Białorusi – poinformowała w czwartek rzeczniczka Nadodrzańskiego Oddziału SG Joanna Konieczniak.

Podejrzewany o kradzież 28-letni obywatel Białorusi został przekazany słubickiej policji, która będzie prowadzić dalsze dochodzenie w tej sprawie.

Do zatrzymania mężczyzny doszło w środę (25 listopada br.). Białorusin został skierowany do kontroli zaraz po tym, jak wjechał mercedesem z łodzią motorową na przyczepie do naszego kraju z Niemiec.

Podczas legitymowania 28-latek nie miał żadnych dokumentów od łodzi ani przyczepy oraz nie potrafił wytłumaczyć, w jaki sposób wszedł w ich posiadanie.

“Funkcjonariusze nawiązali więc kontakt z właścicielem łodzi, który potwierdził kradzież i zobowiązał się do niezwłocznego zgłoszenia przestępstwa niemieckiej policji” – powiedziała Konieczniak.

Dodała, że w tym roku funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku odzyskali samochody, rowery, sprzęt RTV i AGD o łącznej wartości prawie 2 mln zł.

Źródło: PAP