8. Flotylla Obrony Wybrzeża została nominowana do akcji #GaszynChallenge przez Akademię Marynarki Wojennej w Gdyni.

Wyzwanie zostało przyjęte przez Dowódcę 8.FOW kontradmirała Piotra Niecia. Podczas jednego z epizodów ćwiczenia taktycznego jednostek brzegowych oraz sił okrętowych został nagrany filmik zachęcający wszystkich marynarzy i pracowników Flotylli do wparcia zbiórki pieniędzy na bardzo drogą terapię, która da dzieciom szansę na zdrowie.

Swoją akcję świnoujska Flotylla zadedykowała wszystkim dzieciom walczącym z SMA, a w szczególności malutkiemu Frankowi Kępie ze Szczecina.

Linki do zbiórki pieniędzy na Franka:

www.siepomaga.pl/franekwojownik

www.siepomaga.pl/gaszynchallengefranek

Nominacje do dalszej udziału w akcji popłynęły do:

– Centrum Operacji Morskich – Dowództwo Komponentu Morskiego w Gdyni

– Fort Gerharda – Muzeum Obrony Wybrzeża ze Świnoujścia

– Komendy Portu Wojennego w Świnoujściu

Do udziału w akcji włączają się kolejne jednostki wojskowe ze składu 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. Nagrane filmy zachęcające do udziału w akcji można obejrzeć poniżej.

Trzymamy za Was kciuki mali wojownicy!

ZOBACZ FILM 8.FOW
ZOBACZ FILM 2.dOTrM

#GaszynChallenge jest to ogólnopolska akcja zainicjowana przez strażaka OSP z Gaszyna. Zaczęło się od chorego na rdzeniowy zanik mięśni – SMA, półtorarocznego Wojtusia, którego rodzice rozpoczęli zbiórkę pieniędzy na leczenie chłopca, jeszcze przed wybuchem pandemii koronawirusa. Akcja ma na celu wsparcie, przede wszystkim finansowe, dzieci chorujących na tę bardzo rzadką chorobę, które aby móc walczyć o swoje zdrowie, potrzebują ogromnej kwoty 10 milionów złotych. Lek może zostać podany tylko do 2 roku życia. Początkowo zbiórka pod szyldem #GaszynChallenge prowadzona była na leczenie małego Wojtka, jednak akcja okazała się tak wielkim sukcesem, że teraz pomaga również innym dzieciom chorym na SMA. To, co wydawało się niemożliwe, stało się faktem i po kilkudziesięciu dniach zbiórki udało się zebrać całą potrzebną kwotę na zakup najdroższego leku świata ! W każdym województwie jest dziecko z SMA potrzebujące natychmiastowej pomocy.

W ramach akcji wystarczy zrobić 10 pompek i wpłacić pieniądze na zbiórkę prowadzoną przez platformę SiePomaga.pl. Zasady dotyczące zarówno wysokości wpłat na rzecz chorych dzieci, jak i ilości nominowanych osób, można łamać, ale tylko w górę. Dotąd większość wpłat była wyższa niż kwota minimalna określona w zadaniu.

Zachęcamy jak największą liczbę osób do wspierania finansowego dzieci z rdzeniowym zanikiem mięśni (SMA) !

Źródło: 8 FOW