GAZ-SYSTEM podobnie jak inne spółki skarbu państwa włączył się aktywnie do walki z COVID-19. Kolejną darowiznę otrzymał tym razem Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Łodzi oraz Szpital w Nowym Mieście nad Pilicą. Suma wsparcia przekazanego przez GS na rzecz polskich szpitali to ponad 1,4 mln zł.

GAZ SYSTEM przekazał kolejne dwie darowizny na rzecz polskich szpitali. Pierwszą z nich w wysokości 349 tys. zł otrzymał Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Norberta Barlickiego w Łodzi. Całość kwoty zostanie przeznaczona na refundację zakupu aparatów do diagnostyki i leczenia COVID-19 oraz aparatów do tlenoterapii.
Druga darowizna w kwocie 200 tys. zł zostanie przekazana Caritas Polska w ramach ogólnopolskiego programu #WdzięczniMedykom. Środki te trafią do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Nowym Mieście nad Pilicą. Darowizna obejmuje zakup 2 respiratorów transportowych oraz środki ochrony osobistej i do dezynfekcji.
„W dobie panującej epidemii, najważniejsza jest ludzka solidarność. Dlatego podjęliśmy decyzję o przekazaniu kolejnych środków finansowych dla dwóch szpitali w Łodzi i w Nowym Mieście nad Pilicą na najbardziej potrzebne urządzenia i środki ochrony osobistej, które posłużą do walki z COVID.” – podkreśla Tomasz Stępień, Prezes Zarządu GAZ-SYSTEM.
GAZ-SYSTEM już w marcu br. wsparł kwotą 665 tys. zł Szpital Wojskowy w Wałczu. Darowiznę w wysokości 250 tys. zł otrzymał wcześniej także Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu.

Źródło: Gaz-System