Fot. Gaz-System

Gaz-System zakończył budowę gazociągu Zdzieszowice – Brzeg o długości 84 km w ramach Korytarza Północ – Południe, podała spółka.

“Zbliżamy się do końca budowy Korytarza Północ – Południe. W ramach tego projektu oddane do użytkowania zostało już ponad 400 km nowych gazociągów. Stan zaawansowania prac budowlanych na pozostałych odcinkach oceniam na 80%. Korytarz Północ- Południe pozwoli efektywnie rozprowadzić po Polsce gaz z rozbudowywanego Terminala LNG w Świnoujściu i gazociągu Baltic Pipe” – powiedział prezes Gaz-Systemu Tomasz Stępień, cytowany w komunikacie.

Nowa magistrala gazowa z Dolnego Śląska na Opolszczyznę, której częścią jest oddany do użytkowania gazociąg Zdzieszowice-Brzeg ma m.in. na celu modernizację i rozbudowę systemu przesyłowego w południowo-zachodniej Polsce.

Podczas budowy odcinka Zdzieszowice-Brzeg zostało zastosowanych szereg nowoczesnych technologii bezwykopowych. Ich użycie pozwoliło pokonać bezinwazyjnie ok. 63 przeszkody terenowe, takie jak: rzeki, drogi, autostrady i linie kolejowe, podano także.

Źródło: