Osiem ofert wpłynęło w przetargu na rozbudowę portu jachtowego w Górkach Zachodnich w Gdańsku ogłoszonym przed Dyrekcję Rozbudowy Miasta Gdańska (DRMG). Po zakończeniu prac, w porcie będzie mogło cumować ponad 180 jednostek.

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska na wykonanie zadania przeznaczyła w swoim budżecie 19,4 mln zł.

Jak poinformowała w piątek Agnieszka Zakrzacka z DRMG, chęć realizacji inwestycji zgłosiło ośmiu wykonawców. Najtańsza oferta opiewa na ponad 18,5 mln, a najdroższa na niespełna 27,8 mln zł.

“Komisja przetargowa przystąpiła do analizowania ofert pod względem formalno-prawnym. Wybrany w postępowaniu wykonawca na realizację tej inwestycji będzie miał 12 miesięcy, licząc od daty podpisania umowy” – wyjaśniła Zakrzacka.

W ramach projektu powstanie niezbędna infrastruktura portu jachtowego, na którą składają się żelbetowe pomosty, nabrzeża oraz falochron pływający. Przebudowane zostaną także sieci wodociągowe, kanalizacyjne i deszczowe. W zakresie zadania znalazło się również przebudowanie nabrzeży i pirsu. Pomosty wyposażone będą m.in. w pachoły cumownicze, drabinki wyłazowe, odbojnice i stojaki na koło ratunkowe.

Przedsięwzięcie będzie realizowane w ramach programu strategicznego województwa pomorskiego pn. “Rozwój oferty turystyki wodnej w obszarze Pętli Żuławskiej i Zatoki Gdańskiej”. Ponadto, budowa przystani żeglarskiej będzie współfinansowana ze środków unijnych, w ramach Osi Priorytetowej 8 Konwersja Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Źródło: PAP