Fot. Zdjęcie Archiwalne

Co najmniej 14 osób zginęło podczas przeprawy imigrantów z wybrzeża Maroka na kanaryjską wyspę Fuerteventura – poinformowały we wtorek władze. Według świadków liczba ofiar może być nawet dwukrotnie większa.

Jak podało kierownictwo służb ratownictwa morskiego Hiszpanii, akcja pomocy osobom płynącym z Maroka na pontonie ruszyła po telefonie alarmowym od jednego z imigrantów.

Wprawdzie jednostka ratownictwa morskiego wyłowiła i przetransportowała do portu na wyspie Fuerteventura 31 płynących pontonem obywateli Maroka, pochodzących z Sahary Zachodniej, ale wciąż trwają poszukiwania innych osób.

Z raportu hiszpańskich służb wynika, że do wtorkowego popołudnia potwierdzono śmierć 14 ludzi. Jedna ze zmarłych kobiet znajdowała się wewnątrz pontonu.

Władze Wysp Kanaryjskich podały, że z relacji świadków wynika, iż podczas przeprawy mogło zginąć nawet 30 osób, gdyż w chwili wypłynięcia w piątek z marokańskiego miasta Tan-Tan w pontonie znajdowało się około 60 ludzi. Spośród uratowanych osób trzy wymagały hospitalizacji z powodu wychłodzenia organizmu.

Autor: Marcin Zatyka/PAP

https://portalstoczniowy.pl/category/marynarka-bezpieczenstwo/