Co najmniej 24 afrykańskich uchodźców płynących na Wyspy Kanaryjskie zmarło z wycieńczenia w łodzi podczas trwającej ponad 20 dni przeprawy przez Atlantyk na ten hiszpański archipelag.

Jak poinformowała w czwartek hiszpańska policja, wśród ofiar śmiertelnych są obywatele kilku państw Afryki Subsaharyjskiej. Sprecyzowała, że dwóch spośród zmarłych to nieletni.

Hiszpańskie służby wyjaśniły, że łódź ze zwłokami uchodźców została znaleziona w nocy na pełnym morzu. Dryfowała ponad 200 mil morskich na południowy wschód od kanaryjskiej wyspy El Hierro.

W pierwszym komunikacie hiszpańska policja podała informację o 17 śmiertelnych ofiarach przeprawy z zachodnich brzegów Afryki na Wyspy Kanaryjskie. Przed południem w czwartek poinformowano, że podczas poszukiwań znaleziono jeszcze siedem ciał osób płynących łodzią.

Z komunikatu hiszpańskiej policji wynika, że trwającą ponad 20 dni podróż na Wyspy Kanaryjskie przeżyli jedynie trzej pasażerowie łodzi: dwóch mężczyzn i kobieta. Wszyscy zostali przetransportowani do szpitala na Teneryfie.

Źródło: PAP/MD