Marynarka Wojenna Indii dołączyła do Sił Powietrznych w walce z COVID-19, biorąc aktywny udział w dostarczaniu ciekłego tlenu oraz butli z tlenem na wyspy należące do Indii.

Z każdym dniem liczba infekcji i zgonów w Indiach bije światowe rekordy, infrastruktura opieki zdrowotnej w tym kraju jest na skraju załamania, a w indyjskich szpitalach zaczyna brakować tlenu. Sytuacja jest tak tragiczna, że siły zbrojne kraju zostały wysłane do pomocy w dystrybucji tlenu.

Siły morskie kraju wysłały kilka okrętów na tereny archipelagu Lakshadweep, Andamany i Nikobary. Misja ta została nazwana „Oxygen Express”.

Oxygen Express w niedzielę dostarczył mieszkańcom archipelagu Lakshadweep materiały pomocnicze, takie jak butle z tlenem, testy i itp. Misja została przeprowadzona na okręcie INS Sharda, którego baza mieści się w Kochi.

Ponadto okręt indyjskiej marynarki wojennej LCU 55 pomógł przetransportować na tereny archipelagu Andaman i Nicobar butle z tlenem oraz wielodrogowe rozdzielacze tlenowe, które po rozładunku w porcie zostały dostarczone do miasta Port Blair.

Według Indyjskiego ministerstwa obrony okręty indyjskiej marynarki wojennej są gotowe, aby sprowadzać tlen z zagranicy, jeśli zajdzie taka potrzeba. Aby wspomóc proces transportu tlenu do kraju, rząd indyjski zdecydował, że kilka okrętów marynarki wojennej będących w Zatoce Perskiej oraz Azji Południowej zostanie powołanych do tej specjalnej i ważnej dla całego kraju misji.

Podpis: MD