Przedstawiciele wydziałów Oceanotechniki i Okrętownictwa oraz Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej, a także Korporacji Budowlanej DORACO podpiszą 28 listopada porozumienie o współpracy w ramach nowo utworzonego kierunku międzywydziałowego studiów II stopnia – Inżynieria morska i brzegowa.
Nowy kierunek jest odpowiedzią na zapotrzebowanie bardzo intensywnie rozwijającej się gospodarki morskiej i niedobór na rynku pracy specjalistów wykształconych w tej dziedzinie. Jest także kolejną alternatywą dla absolwentów politechniki studiów pierwszego stopnia. Studenci zostaną wyposażeni w wiedzę m.in. z zakresu projektowania i budowy obiektów hydrotechnicznych.
Może Cię zainteresować:

Morświn i Głuptak – serwis przeciwminowej pary z Politechniki Gdańskiej
Partnerem kierunku Inżynieria morska i brzegowa została Korporacja Budowlana DORACO z Gdańska, która specjalizuje się w budownictwie hydrotechnicznym.
Może Cię zainteresować:

Trałowiec ORP Sarbsko w doku. Otrzyma lepszy sonar
W ramach współpracy DORACO będzie wspierać Politechnikę Gdańską w zakresie transferu doświadczenia i praktycznej wiedzy z realizowanych kontraktów, a eksperci DORACO służyć będą opiekunom nowego kierunku wsparciem w zakresie doboru i opracowania prac dyplomowych oraz realizacji projektów zespołowych. Wsparcie dotyczyć też będzie projektów kół naukowych. We współpracy z wydziałami pracownicy firmy będą prowadzić cykliczne wykłady i seminaria związane z tematyką kierunku. Studenci będą mogli liczyć na podjęcie stażu lub praktyki na budowach hydrotechnicznych prowadzonych przez spółkę. Docelowo absolwenci kierunku, w miarę aktualnego zapotrzebowania, znajdą zatrudnienie przy projektach hydrotechnicznych realizowanych przez generalnego wykonawcę.
Źródło: Politechnika Gdańska.
Przemysł stoczniowy – więcej wiadomości z branży znajdziesz tutaj.